Wpis z mikrobloga

A gdyby tak kastrować księży zaraz po święceniach? Przecież posługa kapłańska to oddanie się Bogu i służba ludziom, wymaga też u katolików celibatu. Taki zabieg znacznie obniża pociąg seksualny (jądra produkują testosteron odpowiedzialny m.in za popęd seksualny), ograniczyłoby to ojcostwo wśród księży (co o zgrozo jest dość powszechne), a także zjawiska pedofilskie w Kościele, przecież do wzwodu potrzebne jest podniecenie (hormony). Brak hormonów=brak podniecenia=brak pociągu seksualnego= brak zachowań niestosownych dla księdza. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kosciol #pedofilia #zdrowie #zarzutka
  • 113
  • Odpowiedz
@neilran: @Karbon315: kilka wieków temu, na początku chrześcijaństwa, wielu księży było kastrowanych więc nie rozumiem tej złości - poza tym, sterylizacja/kastracja jest ciągle dość powszechnie stosowania w zapobieganiu chorobom
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: mogę się mylić ale sakrament kapłaństwa jest nieusuwalny co nie zmienia faktu że mozna wystąpić z kapłaństwa ale sakrament będzie ciągle.
Generalnie Kościół dość lekko podchodzi od wybryków seksualnych księży, gdyby Kościół ingerował w seksualność księży jak ingeruje w seksualność wiernych to byłby uczciwy układ.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: ale po to jest celibat aby ksiądz nie odciągał swoich myśli od wiary i Boga na rzecz kobiet i ewentualnych dzieci. A to że wielu księży nie wierzy w Boga to już inna historia. Skoro jest w regulaminie księdza celibat to powinien być przestrzegany w każdym wymiarze zarówno hetereoseksualnym jak i homo i innym.
  • Odpowiedz
@tom_marcin: Czy ty także przestrzegasz wszystkich przepisów prawa, które zostały ustanowione przez państwo? Czy jako przykładny katolik należący do organizacji kościoła rzymsko katolickiego nie posiadający intercyzy nie uprawiasz seksu aż do ślubu? W teorii powinieneś z tego się spowiadać. Księża mają to samo, bo według doktryny KK spowiedź wymazuje grzechy.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: Księża też sa ludźmi ale są wybrani do reprezentowania Kościoła więc powinni byc skałą a nie piaskiem czy błotem w fundamentach kościoła. Ja w swoim zawodzie nie uznaję kompromisów i wykonuję pracę jak się należy. To że ich zawód czy powołanie trwa 24h 7 dni w tygodniu to co poradzić.
  • Odpowiedz
@sjasmin: w mowie zwyczajowej mówienie o czyimś odgórnym kastrowaniu, to obrażanie takowej osoby. Tak też odpłaciłem pięknym za nadobne, być może mylnie oceniając Twoje intencje.

Co do księży-eunuchów wydaje mi się że jest to okaleczanie człowieka, gdyż te same hormony regulujące popęd, mogą mieć wpływ na wiele innych rzeczy.
Przypuszczam że od tych praktyk, rodem z pogańskiej starożytności (nie wiem czy żydzi to praktykowali, ale w ST eunuch nie mógł
  • Odpowiedz