Wpis z mikrobloga

A gdyby tak kastrować księży zaraz po święceniach? Przecież posługa kapłańska to oddanie się Bogu i służba ludziom, wymaga też u katolików celibatu. Taki zabieg znacznie obniża pociąg seksualny (jądra produkują testosteron odpowiedzialny m.in za popęd seksualny), ograniczyłoby to ojcostwo wśród księży (co o zgrozo jest dość powszechne), a także zjawiska pedofilskie w Kościele, przecież do wzwodu potrzebne jest podniecenie (hormony). Brak hormonów=brak podniecenia=brak pociągu seksualnego= brak zachowań niestosownych dla księdza. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kosciol #pedofilia #zdrowie #zarzutka
  • 113
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@TheSjz3 to akurat nie ma sensu. Ale sterylizacja kobiet, które mają wiele dzieci i nie bardzo są w stanie je utrzymać/wychować to jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@sjasmin: Celibat u księży to według nauki kościoła wyrzeczenie się przyjemności cielesnych. Co byłoby warte to wyrzeczenie gdyby nie wymagało wysiłku (A kastracja ku temu bądź co bądź zmierza)? I nie, nie bronię tu księży, bo jestem niewierzący i mam wywalone w tą organizację. Po prostu twój pomysł godzi w elementarny zamysł celibatu i w związku z tym jest inwalidą.
  • Odpowiedz
  • 1
@sjasmin Logika Mirków, ktoś dzieli się swoimi rozmyślaniami, odbiegające od światopoglądu ogółu, to trzeba go zgnoić i zmieszać z błotem xD

Według mnie ciekawa kwestia do rozważań, nie jest to jakiś absurdalny pomysł ale z drugiej strony już lepiej dać im możliwość zakładania rodzin, a nie żeby musieli żyć w wiecznym napięciu.
Bo chyba nikt mi nie powie, że nie uprawianie seksu jest zdrowe dla życia psychicznego.

Celibat to idiotyzm, przecież wiadomo,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Inguz właśnie to ujęłam w jednym z komentarzy - znaleźć rozwiązanie, które byłoby dobre dla obu stron. Albo niech zakładają rodziny, albo niech zrobią coś żeby zminimalizować popęd seksualny (a takowy ma każdy człowiek).
  • Odpowiedz
  • 0
@sjasmin nie było. Celibat to wynalazek młodszy niż chrześcijaństwo. wcześniej księża mieli rodxiny i majątki kościelne zapisywali w spadkach potomstwu. Celibat to rozwiązuje. To ma znaczenie ekonomiczne. Ale jak masz taki pomysł to pisz do Episkopatu Polski albo do Watykanu od razu
  • Odpowiedz