Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy obawiają się, że w momencie w którym aborcja stanie się całkowicie legalna, nagle każda kobieta zacznie ją robić wedle własnego widzimisie, wtedy kiedy tylko ma ochotę. Problem leży w całkowicie innym miejscu. Aborcja w krajach skandynawskich (czyli Szwecji, Norwegii i Danii) + na Islandii jest całkowicie legalna, a mimo to te kraje mają najwyższy współczynnik dzietności w Europie, ok. 1.8 dziecka na kobietę z tego co pamiętam, w Polsce natomiast jest on jednym z niższych, ok 1.3 dziecka. Problem o którym wspominam to właściwa edukacja seksualna na którą w Skandynawii wydaje się ogromne pieniądze. Nawet małe dzieci wiedzą jak wyglądają narządy płciowe, stopniowo wprowadza im się wiedzę na temat menstruacji, antykoncepcji. W tych krajach od małego po prostu wpaja się wiedzę na temat własnego ciała i na temat bezpiecznego seksu, stąd brak tam tłumów kobiet biegnących z uśmiechem na aborcję. Czy w Polsce kiedykolwiek dojdziemy do tego poziomu? Mam wrażenie, że nie, bo wymaga to wielkich pokładów finansowych, a wątpię, że edukacja seksualna wśród dzieci i młodzieży jest priorytetem partii rządzącej, a szkoda, bo mnóstwo dzieciaków nie ma możliwości porozmawiania o tych sprawach z rodzicami, w szkole też średnio, więc często czytają bzdury w internecie i tak się tworzy niewiedza.
#czarnyprotest #czarnypiatek #aborcja
  • 179
  • Odpowiedz
Aborcja w krajach skandynawskich (czyli Szwecji, Norwegii i Danii) + na Islandii jest całkowicie legalna, a mimo to te kraje mają najwyższy współczynnik dzietności w Europie, ok. 1.8 dziecka na kobietę z tego co pamiętam, w Polsce natomiast jest on jednym z niższych, ok 1.3 dziecka.

@arsaya: no proste, zróbmy legalną aborcję i wpuścmy tysiące muzułmanów, oni się będą rozmnażać a my abortować, brzmi jak dobry plan na podniesienie dzietności
  • Odpowiedz
@skinnydog co do dzietnosci to jest to mało i nie powinniśmy się porównywac do siebie w Europie, ale np do Izraela gdzie sama dzietnosc u Żydów jest znacznie większa a i rozwinięcie kraju również. W dodatku w Skandynawii jak i Niemczech dzietnosc podnoszą emigranci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arsaya: to się nie ruchajcie, jak nie chcecie brać ewentualnej odpowiedzialności. niektórzy od 30 lat tego nie robili i problemu nie ma. Skoro antykoncepcja taka zła.
  • Odpowiedz
@arsaya: Co to za argument, że ktoś co miesiąc na aborcję będzie biegał.. Po 1. cena to około minimalna krajowa, a sam zabieg też ma skutki uboczne... Ja tam nie wiem jaki sens jest w rodzeniu niechcianych dzieci, najczęściej wyrasta z tego patologia.
  • Odpowiedz
@ThrowFarAway: no niechciane dzieci są bez sensu. Zacznijmy może od zabicia wszystkich dzieci z domu dziecka co?

Dyskusja nie powinna polegać na stwierdzaniu czy dziecko będzie fajne, chciane, a na tym kiedy zaczyna się człowiek. Jeżeli zaczyna się wcześnie, to jest problem etyczny czy zabijamy chorych ludzi, bo są niewygodni. Jeżeli stwierdzimy, że człowiek zaczyna się późno, to czemu prawo do aborcji mają mieć tylko kobiety z chorymi dziećmi, a
  • Odpowiedz
@ThrowFarAway: Jak się jest prostakiem to rzeczywiście. Nie można zabijać ludzi, więc aborcje możesz robić jeżeli organizm nie ukształtował się, czyli do któregoś tam miesiąca (zakładając lewicowe poglądy). Z tego co piszesz to można by zabić nawet kilkuletnie, bo czemu nie.
  • Odpowiedz
@Joten: Tak, tak 15 letniego od razu. Masz 3 miesiące na przemyślenie i podjęcie decyzji, co w zupełności wystarcza. Problem w tym, że obecne prawo nie daje żadnej możliwości wyboru, typowy ciemnogród.
  • Odpowiedz
@LIPTOON: Najpierw zdefiniuj mi kiedy wg Ciebie jest człowiek. Chciałbym również zauważyć, że Twój tok myślenia jest dość splycony. Nie wiem czy specjalnie czy nie, ale aborcja niekoniecznie oznacza zabijanie ludzi.
A już #!$%@?ąc od aborcji to jestem zwolennikiem dyskusji dot. eutanazji.
  • Odpowiedz