Wpis z mikrobloga

Siła! Plecy! :) Tak bym podsumował ostatnie treningi...

PR-y wylątują nie wiadomo skąd. Ćwiczę Westside method, więc robię 1rm prawie każdego tygodnia. Typowe wyciskanie na płaskiej robię raz na parę miesięcy ale pewne ćwiczenia mówią mi czy mój wycisk wzrasta czy nie.
I tak w grudniu ciskając 201kg na płaskiej, robiłem
close grip bench - 181kg
Db flat bench - 52,5kg x 15r

W chwili obecnej
close grip bench - 193kg
DB flat bench 52,5kg x 20r

Te wyniki mówią mi że szykuje się ogromny PR, nie zdziwiłbym się jakby to było gdzieś między 210-215kg na płaskiej

A wszystko to zasługa... Pleców, zacząłem je katować jeszcze bardziej niż wcześniej, pod każdym możliwym kątem. Teraz wyciskanie na płaskiej przypomina wyciskanie w monsterze/slingshocie, ciężar jakby nie ważył nic i momentalnie katapultuje do góry.
Efekt uboczny to hipertrofia, i pomimo 191cm wzrostu, zaraz będzie łatwiej mnie przeskoczyć niż obejść. A mówią że bez koksu nawet trawa nie rośnie, widać rośnie :)

Zawsze zapisywałem treninigi w excelu,ale teraz zacząłem to robić skrupulatniej bo ciekawiło mnie jak wygląda volume distribution. Westside method to split upper/lower więc poniżej wklejam dwa wykresy.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
IntruderXXL - Siła! Plecy! :) Tak bym podsumował ostatnie treningi...

PR-y wylątuj...

źródło: comment_RReWPhbS3NTRiFuC6bMffVtyOVm37rqI.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
wzmocnienie plecow to jest najrzadszy tip jaki sie da uslyszec do wyciskania


@dzibril: @berti: Szczerze mówiąc to prawda, ile ja to się naczytałem że

"plecy (latsy, upper back) liczą się tylko w wyciskaniu w koszuli, triceps tez katuje się tylko jak wyciskasz w sprzęcie, bo raw wyciskanie to sticky point na klacie, i co ci da robienie tricepsa oraz pleców tak mocno."

A u mnie jest dokładnie odwrotnie, plecy i
  • Odpowiedz
masz dietę 10k kalorii?


@lubielizacosy: Szczerze mówiąc średnia wychodzi gdzieś koło ~6k kalorii. Ale teraz zmieniłem dietę i te 5-6k kalorii wpada tylko z zdrowych, nie przetworzonych produktów + zamiana kurczaków na steki wołowe. I czuję się lepiej, lżej niż wcześniej.

zależy ile lat treningów.


Tu masz trochę więcej info o mnie.
https://www.wykop.pl/wpis/30405127/pokazforme-troche-osob-ciekawilo-jak-wyglada-sylwe/
  • Odpowiedz
@pokey: Z książki Westside bb bench manual:

400-lb Raw Bench
Floor press, 385 lbs
2-board press, 440 lbs
3-board press, 460 lbs
4-board press, 475 lbs
Close grip incline, 315 lbs
Seated press, 225 lbs
100-lb dumbbells, 18 reps
125-lb dumbbells, 10 reps
Barbell press
225 X 20 reps
275 X 15 reps
315 X 10 reps

500-lb Raw Bench
Floor press, 495 lbs max
2-board press, 550 lbs max
3-board
  • Odpowiedz
jak odczuwasz przełożenie pleców na siady i mc?


@beefislife: Powiem ci, że nie odczuwam. To znaczy wydaje mi się że latsy/upper back mam dużoo silniejsze niż jest to wymagane do moich obecnych wyników w siadach i ciągach. Głównie te plecy katuje pod właśnie wycisk bo ten wynik jest najbardziej wykręcony że tak powiem i muszę pracować nad szczegółami, danymi konkretnymi partiami.

W siadzie jestem po prostu ogólnie słaby, bez jakiś konkretnych
  • Odpowiedz
@IntruderXXL

Sylwetka to efekt uboczny ogromnego volume z asyst oraz ciągłej rotacji ćwiczeń, asyst (każdy trening wygląda inaczej). W dużym skrócie ciągłe szokowanie organizmu, nie pozwalanie na adaptacje, minusem są ciągle "zakwasy"


Nie rozumiem - przecież, żeby poprawić sylwetkę/siłę musimy wywoływać adaptację przez overload i jakieś 'szokowanie organizmu' nie ma przełożenia naukowego ? Dodatkowo jako 'powerlifter' robienie dużo asyst przeszkadza w budowaniu siły.

Plus pytanie, jak zarządzasz MRV ? Przy takiej objętości
  • Odpowiedz