Wpis z mikrobloga

Siła! Plecy! :) Tak bym podsumował ostatnie treningi...

PR-y wylątują nie wiadomo skąd. Ćwiczę Westside method, więc robię 1rm prawie każdego tygodnia. Typowe wyciskanie na płaskiej robię raz na parę miesięcy ale pewne ćwiczenia mówią mi czy mój wycisk wzrasta czy nie.
I tak w grudniu ciskając 201kg na płaskiej, robiłem
close grip bench - 181kg
Db flat bench - 52,5kg x 15r

W chwili obecnej
close grip bench - 193kg
DB flat bench 52,5kg x 20r

Te wyniki mówią mi że szykuje się ogromny PR, nie zdziwiłbym się jakby to było gdzieś między 210-215kg na płaskiej

A wszystko to zasługa... Pleców, zacząłem je katować jeszcze bardziej niż wcześniej, pod każdym możliwym kątem. Teraz wyciskanie na płaskiej przypomina wyciskanie w monsterze/slingshocie, ciężar jakby nie ważył nic i momentalnie katapultuje do góry.
Efekt uboczny to hipertrofia, i pomimo 191cm wzrostu, zaraz będzie łatwiej mnie przeskoczyć niż obejść. A mówią że bez koksu nawet trawa nie rośnie, widać rośnie :)

Zawsze zapisywałem treninigi w excelu,ale teraz zacząłem to robić skrupulatniej bo ciekawiło mnie jak wygląda volume distribution. Westside method to split upper/lower więc poniżej wklejam dwa wykresy.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
IntruderXXL - Siła! Plecy! :) Tak bym podsumował ostatnie treningi...

PR-y wylątuj...

źródło: comment_RReWPhbS3NTRiFuC6bMffVtyOVm37rqI.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Ale musisz mieć predyspozycję. Przy takim wzroście musi to dobrze wyglądać. Też kiedyś do tego dążyłem ale odpuściłem bo największy to brzuch miałem. Pełen szacun. Jeszcze pytanko czy dobrze się czujesz w takiej estetyce w sensie czy nie czujesz się hmm ociężale bo raczej drążek odpada przy takiej masie.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem - przecież, żeby poprawić sylwetkę/siłę musimy wywoływać adaptację


@kacperpzn: jeżeli ciało w pełni zaadoptuje się do danego bodźca to dany bodziec nie daje już dalszych rezultatów. Czyli jak wyciskasz już jakiś czas 100x5 to robiąc to dalej siła/masa w żaden sposób nie wzrośnie. Ciało potrzebuje nowego bodźca, więc weźmy podstawowe sposoby np dodajmy serii albo ciężaru, jest bodziec więc następuje adaptacja = siła/masa rośnie. Ale znowu tuż zanim nastąpi
  • Odpowiedz
jak z Twoją kondycją


@ugotowany_kamien: Jakoś szczególnie na kondycje nie narzekam, powiedziałbym że pomimo mojej masy jest ona na poziomie przeciętnej osoby.

rzeczami typu zawiązanie sznurówki?


Z tym już gorzej :) Braki mobilności są i nie da się ich uniknąć. ALE od zawsze byłem bardzo mało mobilny, nawet zanim zacząłem ćwiczyć, co ciekawe to właśnie to chroni przed kontuzjami. Stuart Mcgill czołowy ekspert od kręgosłupa radzi aby powerlifter unikał jak ognia
  • Odpowiedz
jeżeli ciało w pełni zaadoptuje się do danego bodźca to dany bodziec nie daje już dalszych rezultatów. Czyli jak wyciskasz już jakiś czas 100x5 to robiąc to dalej siła/masa w żaden sposób nie wzrośnie. Ciało potrzebuje nowego bodźca, więc weźmy podstawowe sposoby np dodajmy serii albo ciężaru, jest bodziec więc następuje adaptacja = siła/masa rośnie. Ale znowu tuż zanim nastąpi adaptacja chcemy dodać znowu ciężaru i lub serii aby mieć kolejny bodziec
  • Odpowiedz
I co sądzisz o tym, bo ćwiczysz Westside :


@kacperpzn:
Powiem ci tak, jak program którego głównym podstawowym założeniem jest "znajdź swój WEAK LINK, i katuj go najmocniej jak się da aż przestanie być weak linkiem" może nie działać pod raw lifting? Dla mnie to jest absurd.

Wiem że ekipa Juggernaut Training, czyli Chad, Mike Israetel i inni czepiają się bardziej westside niż powinni ale to pewnie chodzi o $$$.

I
  • Odpowiedz
@ugotowany_kamien: Dzięki bardzo, ale jeżeli mogę ci coś doradzić to lepiej zakładaj że każdy kto wygląda/robi wyniki nie jest naturalem. Bo w 99,9% przypadkach będziesz miał rację, naprawdę skala dopingu jest tak ogromna.

A osobą które myślą że przesadzam z tą skalą dopingu, polecam prześledzenie największych kanałów youtube prowadzonych przez zarzekających się "naturali", ilu z nich REGULARNIE robi i wrzuca swoje wyniki badań, a także czasem robi konkretne badania antydopingowe.....już mówię
  • Odpowiedz