Wpis z mikrobloga

Siła! Plecy! :) Tak bym podsumował ostatnie treningi...

PR-y wylątują nie wiadomo skąd. Ćwiczę Westside method, więc robię 1rm prawie każdego tygodnia. Typowe wyciskanie na płaskiej robię raz na parę miesięcy ale pewne ćwiczenia mówią mi czy mój wycisk wzrasta czy nie.
I tak w grudniu ciskając 201kg na płaskiej, robiłem
close grip bench - 181kg
Db flat bench - 52,5kg x 15r

W chwili obecnej
close grip bench - 193kg
DB flat bench 52,5kg x 20r

Te wyniki mówią mi że szykuje się ogromny PR, nie zdziwiłbym się jakby to było gdzieś między 210-215kg na płaskiej

A wszystko to zasługa... Pleców, zacząłem je katować jeszcze bardziej niż wcześniej, pod każdym możliwym kątem. Teraz wyciskanie na płaskiej przypomina wyciskanie w monsterze/slingshocie, ciężar jakby nie ważył nic i momentalnie katapultuje do góry.
Efekt uboczny to hipertrofia, i pomimo 191cm wzrostu, zaraz będzie łatwiej mnie przeskoczyć niż obejść. A mówią że bez koksu nawet trawa nie rośnie, widać rośnie :)

Zawsze zapisywałem treninigi w excelu,ale teraz zacząłem to robić skrupulatniej bo ciekawiło mnie jak wygląda volume distribution. Westside method to split upper/lower więc poniżej wklejam dwa wykresy.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
IntruderXXL - Siła! Plecy! :) Tak bym podsumował ostatnie treningi...

PR-y wylątuj...

źródło: comment_RReWPhbS3NTRiFuC6bMffVtyOVm37rqI.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Volume distribution z ostatnich 4 tygodni

ME upper/De upper - to są przeróżne wariacje wyciskań, z gumami, deskami itd
ME lower/DE lower - To są przeróżne wariacje siadów i mc.
Reszta to asysty, i tak np triceps to tylko volume z izolacji na triceps, nie wlicząjąc close grip bench z me/de upper.
Nie wliczałem abs-a, oraz ćwiczeń z gumami typu band pushdown etc.
IntruderXXL - @IntruderXXL: Volume distribution z ostatnich 4 tygodni

ME upper/De ...

źródło: comment_W5cRrtKXROex3jwTV8Bf0yOg2psfZoP0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
wielki chłop ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wykres z jakiejś apki?


@Kasahara: Z excela :)

taka sylwetka robiła wrażenie w 2003 roku


@PaNaTypa: Sylwetka to efekt uboczny ogromnego volume z asyst oraz ciągłej rotacji ćwiczeń, asyst (każdy trening wygląda inaczej). W dużym skrócie ciągłe szokowanie organizmu, nie pozwalanie na adaptacje, minusem są ciągle "zakwasy"
  • Odpowiedz
@dzibril: Liczyłem jako serie x powtórzenia x ciężar, tak bardziej mi pasuję. I tego mam zamiar się trzymać, ciekawi mnie jak to volume i dystrybucja będzie wyglądała w nastepnych miesiącach i pod koniec roku.
  • Odpowiedz
@krisswoj: ćwicząć (conjugate) Westside method, nie ma podziału na siłę, hipertrofię itd, nie ma żadnych typowych bloków. W okresie tygodnia pracujesz nad siłą,hipertrofią, gpp, eksplozywnością wszystko naraz. Każdego tygodnia Intensywność wynosi 100%+, bo bijesz każdego tygodnia nowy 1RM, i starasz się zwiększać całkowite volume cały czas.

@dzibril: Wyszło mi ~45,000kg volume na plecy, niecałe 12ton tygodniowo, nie wliczyłem w to MC, rack pulli itd. Jedynie izolacje, lat pulldown, bb rows,
  • Odpowiedz
@dzibril: Wiesz volume nie było takie od początku, po prostu stale je zwiększam i zwiększam, a robiąc 4-5x tydzień plecy tak to wygląda.

Ale dzisiaj byłem naprawdę zdziwiony, jak lekki ciężar jest przy klacie, bo przez te plecy czuję jakby wszystko było naprawdę "super ciasno" ułożone gdy mam sztangę na klacie, tak mocno że aż sztanga sama chce wystrzeliwać.
  • Odpowiedz