Wpis z mikrobloga

Jaki samochód do 5 tys. zł dla żony?

Takie pytanie trafia się na mirko dość często, gdy na nie trafiam, odpowiadam: Kup najbezpieczniejszy na ile się da! jeśli chodzi o te pieniądze, to będziemy mówili o samochodach z przełomu wieku, a były to czasy, gdy producenci dopiero zaczynali poważnie dbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Co ciekawe, zbiega się to w czasie z pierwszymi testami zderzeniowymi Euro NCAP. Przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bezpieczne samochody zaczynają się zatem w okolicach 2000 r. i wzwyż. Warto pooglądać sobie testy zderzeniowe, ale najważniejsza będzie i tak przeszłość danego egzemplarza. Czy latając z miernikiem lakieru dookoła samochodu za 5 tys. zł wyglądasz jak idiota? Zależy kto patrzy. Czy da radę znaleźć samochód bezwypadkowy za 5k? Mój teść właśnie sprzedaje za tyle bezwypadkowego peugeota 307, więc można.

Dlatego strasznie mnie irytują odpowiedzi typu, kup seicento, bo jest tani w naprawie XD Trumienka na kółkach...

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja
Pobierz pogop - Jaki samochód do 5 tys. zł dla żony?

Takie pytanie trafia się na mirko doś...
źródło: comment_NOVhiNXcrYMnM4pFYRn82h1JnhbIZZTl.jpg
  • 22
Generalnie najlepiej mierzyć słupki, progi, dach itp.


@pogop: Dokładnie. Jeśli ktoś mierzy takie rzeczy - nie mam nic przeciwko, nawet za 5tys człowiek ma prawo kupić samochód nie będący 3w1.
@Krzemol: ma też prawo kupić zupełnie bezwypadkowy. To już jego problem jak długo będzie szukać. Tak swoją drogą powinno być doprecyzowane nazewnictwo stanu aut, bo samo "bezwypadkowy" zupełnie co innego znaczy dla kupującego, a co innego dla sprzedającego.