Wpis z mikrobloga

Jaki samochód do 5 tys. zł dla żony?

Takie pytanie trafia się na mirko dość często, gdy na nie trafiam, odpowiadam: Kup najbezpieczniejszy na ile się da! jeśli chodzi o te pieniądze, to będziemy mówili o samochodach z przełomu wieku, a były to czasy, gdy producenci dopiero zaczynali poważnie dbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Co ciekawe, zbiega się to w czasie z pierwszymi testami zderzeniowymi Euro NCAP. Przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bezpieczne samochody zaczynają się zatem w okolicach 2000 r. i wzwyż. Warto pooglądać sobie testy zderzeniowe, ale najważniejsza będzie i tak przeszłość danego egzemplarza. Czy latając z miernikiem lakieru dookoła samochodu za 5 tys. zł wyglądasz jak idiota? Zależy kto patrzy. Czy da radę znaleźć samochód bezwypadkowy za 5k? Mój teść właśnie sprzedaje za tyle bezwypadkowego peugeota 307, więc można.

Dlatego strasznie mnie irytują odpowiedzi typu, kup seicento, bo jest tani w naprawie XD Trumienka na kółkach...

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja
pogop - Jaki samochód do 5 tys. zł dla żony?

Takie pytanie trafia się na mirko doś...

źródło: comment_NOVhiNXcrYMnM4pFYRn82h1JnhbIZZTl.jpg

Pobierz
  • 22
@pogop: hyundai getz... Ale nie wiem czy sie zmiescisz w widelkach... 1.4 moge polecic ale tylko z gazem bo troche pali rodzice mieli nic sie nie dzialo i moze w zakupie dolozysz ale na koncu wyjdziesz na plus...
megane np.


@mamFAJNYnick: spoko wybór, jak widać przy boczno-czołowym uderzeniu kabina nie została naruszona spoko wynik jak na owe lata. Szkoda tylko, że te 1.5 dci się tak jebią, bo fajny samochód w sumie.
@dump: Wolnossącą benzynę kupisz już spokojnie, nawet jakby coś mu stukało w zawieszeniu nie uważam by to był powód do skreślenia. Wymiana drążka kierowniczego czy łącznik stabilizatora nie jest jakieś trudne w wymianie i drogie.
Z wahaczem trochę gorzej ale też nie jest to tragedia. Największy problem to ruda
Czy latając z miernikiem lakieru dookoła samochodu za 5 tys. zł wyglądasz jak idiota? Zależy kto patrzy.


@pogop: Zależy od tego co mierzysz i jak mierzysz. Ile to się pajaców trafi co w aucie za 5tys się czepiają malowanych drzwi...
@Krzemol: to fakt, aczkolwiek np. rzeczony teść drzwi wymienił za moją radą na drugie w tym samym kolorze, bo mu gość na parkingu wjechał w bok. Samochód wg specjalistów jest nadal bezwypadkowy, bo nic nie było lakierowane XD

Generalnie najlepiej mierzyć słupki, progi, dach itp.