Wpis z mikrobloga

@enzojabol: Mam świadomość, że tak się buduje wszędzie, tylko mniejsze miasta sobie mogą pozwolić na kupowanie wielkich połaci, ale to nie zwalnia mnie z tego by na nie i w Warszawie nie narzekać. Wieś/Miasto - Białołęka - zamiast urbanizowana po kolei od dołu do góry to jest wielkim klocem w którym buduje się w maksymalnym chaosie - to by mogłoby być świetne osiedle na start dla rodzin i tych którzy chcą
@enzojabol: Ale to nie jest ranking najładniejszych miast, tylko dyskusja czy Warszawa jest ładna. Ale jeśli już to zdecydowanie Wrocław i też nie uważam go za coś pięknego, ale już lepiej. Mam jednak świadomość, że tu porównuję stolicę do większego miasta więc wolałbym tylko dyskutować na temat "ładności" Warszawy której za takową nie uważam.
@sortris: Mi się sam budynek PKiN podoba, ale samo miasto jest tak z dupy zaprojektowane, że aż boli.
I sam fakt, że w to miasto wpompowane zostało tyle kasy po wojnie, kosztem innych regionów. A i tak nie potrafili wybudować czegoś sensownego. Stoi kamienica, a zaraz obok żelbetonowy blok i obok pusty plac.
Tak wygląda Warszawa, której "Stare" miasto jest niczym niewyróżniającym się obiektem. Takie same place są w co drugim
@enzojabol każdy taki temat kończy się nie potrzebną dyskusją. My wszyscy wiemy że to miasto jest przepiękne. Nie udowodnisz tego nikomu, kto tu nie pomieszkał dłużej. Za każdym razem tylko planowanie przestrzenne bla bla, o jakim planowaniu mowa? Rozpatrujemy aspekt wizualny, a przeciwnicy zawsze wyciągają ten argument :)
Ja kocham to miasto za każdym pomnikiem upamiętniającym powstańców, a taki jest na każdej dosłownie ulicy. Za każdym razem jak słońce odbija się w
@adek_sggw: ale dlaczego niepotrzebną, właśnie zapierasz się w swoim i pozostałych zrównujesz do zera. Ok, można wyciąć kwestię zagospodarowania, wyciąć fakt, że ta aglomeracja postawiona jest na gruzach również pozostałych miast. Ok, bo tematem dyskusji jest piękno Warszawy, ale ja cały czas nie używam powyższych argumentów, a po prostu ogół, że Warszawa jest brzydka. Zdjęcia z góry prawie zawsze wyglądają super.
@dominic0: No ok. Z jednej strony masz rację - mowa jest o ładności Warszawy. Ale z drugiej nie oczekuj jednak cudów. Warszawa jednak w jakiejś rzeczywistości funkcjonuje i niestety to co brzydkie w wielu innych miastach występuje także i tutaj.

Może to kwestia miejsca w którym całe życie mieszkam - Dolny Mokotów - ładny i zielony sam w sobie. Wokół mam bardzo fajny obecnie Ursynów, równie fajny Służew nad Dolinką, Wilanów,
@enzojabol: No ja nie przeczę cały czas, że w Warszawie są piękne miejsca, co śmieszne dla większości niesamowite piękno dostrzegam np. w parku Kępa Potocka, ale jest wiele miejsc w których muszę czasami bywać (i nie są jakimiś odchyłami patologicznych dzielnic które są w każdym mieście) i mnie to przytłacza, centrum - ok nie bywam tam jak nie muszę, ale nie można udawać, że to miejsce nie istnieje skoro to pierwszy
@dominic0: Tu bardziej nie chodzi o poszczególne piękne miejsca, ładne widoczki bo to jest ładne wszędzie ale o całość osiedli, dzielnic nawet. Z takich konkretnych, zwykłych ale dla mnie pięknych miejsc to na zdjęciu poniżej masz osiedle na którym się wychowałem - Stegny Południe i znajdujące się w jego środku fontanny i plac zabaw.

Z innych, pięknych miejsc w mojej najbliższej okolicy to np. stara Sadyba - zielona, z urokliwymi uliczkami,
źródło: comment_vE3k2jLja0SsuhuwzvNXQic9kUTKNp5c.jpg
Lol. Wrocław miażdży Warszawe. Szczecin też. Bydgoszcz, Poznań czy Kraków może nie miażdżą ale wyglądają lepiej.


@50HerbatGreya: Pogrubione miasta to jedno wielkie xD

Zresztą... wymienianie tu takiej Bydgoszczy, w której mieszka 5 razy mniej ludzi niż w Warszawie jest naprawdę kretyńskie. Będziesz zestawiał Bydgoszcz z Suwałkami? Bo to taka sama różnica pod względem liczby ludności.

W Polsce Warszawę sensownie można zestawiać jedynie z Krakowem, Łodzią, Poznaniem, Wrocławiem i całym Trójmiastem
@enzojabol: No dobra, nie czuję tego, naprawdę, może się wybiorę na żywo zobaczyć bo to jednak streetview, ale coś mi się zdaje, że mamy niesamowicie inny pogląd na takie rzeczy, no ale cóż, każdy ma własne zdanie.
Zresztą... wymienianie tu takiej Bydgoszczy, w której mieszka 5 razy mniej ludzi niż w Warszawie jest naprawdę kretyńskie. Będziesz zestawiał Bydgoszcz z Suwałkami? Bo to taka sama różnica pod względem liczby ludności.


@enzojabol: definiujesz piękno przez wielkość? bo ja nie. przy tym podejściu to żadnego miasta nie można porównać do Warszawy....

Sensownie bo ty tak piszesz? A argumenty to mucha zjadła?

Szczecin ma bardzo fajną pierzejową zabudowe o układzie gwiaździstym. Bydgoszcz
No dobra, nie czuję tego, naprawdę, może się wybiorę na żywo zobaczyć bo to jednak streetview, ale coś mi się zdaje, że mamy niesamowicie inny pogląd na takie rzeczy, no ale cóż, każdy ma własne zdanie.


@dominic0: A z ciekawości, nie atakując - gdzie mieszkasz? Bo pamiętaj że tutaj mówimy o mieście, naprawdę dużym mieście. Nie można spodziewać się jakichś sielskich krajobrazów a biorąc pod uwagę historię Warszawy i jej rozwój
Jedna z ładniejszych stolic państw w Europie.


@ciezka_rozkmina: Nie tyleż opinia niepopularna, co nieprawdziwa. A Berlin, Praga, Lizbona, Wiedeń, Paryż, Moskwa, Rzym, Madryt, Wilno? Pięknie położone Oslo? Powiedziałbym że (z tych w których byłem) Warszawa wyprzedza Mińsk, Kijów, może Bratysławę (choć tu mam wątpliwości), Belgrad.

Co w Warszawie takiego ładnego? Chaotyczna zabudowa? PKiN i dziki dworzec autobusowy pod nim? Wisła która zamiast być ozdobą miasta, gdzie koncentruje się całe życie, dzieli
@klaun-szyderca: Sugerujesz, że wiesz lepiej co mi się podoba a co nie? Musisz mnie dobrze znać, żeby wiedzieć co myślę o Warszawie i jaka jest moja opinia na ten temat. xDDD
Edit: chyba, że nie rozumiesz znaczenia słowa opinia. W tym wypadku polecam powtórzyć szkołę podstawową ¯\_(ツ)_/¯
wyjście z dworca i zobaczenie Pałacu Kultury robi na mnie za każdym razem mega dobre wrażenie


@Lucignolo: Jak PKiN może robić dobre wrażenie? Nosz #!$%@? mać. Przeglądałeś mapy przedwojennej Warszawy?
Widziałeś jakie zajebiste centrum miała? Żeby w stolicy mojego kraju wybudować takiego potworka, wstyd #!$%@?. A piszę to z pozycji człowieka, który w miarę lubi Warszawę.
Smog nie opada w Warszawie. Smog przewiewa przy dobrych wiatrach. Miasto owszem ładne, choć nie najładniejsze. I jak ja się cieszę, że po 8 latach w końcu się stamtąd wyprowadziłem. Jestem szczęśliwszym człowiekiem, spokojniejszym kierowcą, oddycham znacznie czystszym powietrzem i gdy mówię ludziom "dzień dobry" to odpowiadają z uśmiechem na twarzy a nie z przerażeniem, że się ktoś do nich odezwał.
Co jest ładnego w takim nagromadzeniu betonu i szkła, bez zieleni miejskiej? Są miasta w Polsce, do których Warszawa architektonicznie w ogóle się nie umywa - np. Gdańsk i Wrocław.
No ja #!$%@?ę, to po to wyburzyli te kamienice żeby #!$%@?ąć kolejną szklankę, ech. nie to żeby od frontu wspomniane się lepiej prezentowały, ale może w ogóle wszystko #!$%@? zburzmy pod biura. Boże jakie to brzydkie w #!$%@? i nieoryginalne.
@SurowyOjciec: Co do PKiN, to jest to świetny budynek i nie wiem skąd w ludziach ta niechęć. Jego moskiewski pierwowzór jest wzorowany na wieżowcach amerykańskich, a ludzie nadal wierzą, że to w pełni rosyjski twór architektoniczny i być może sam Stalin go projektował