Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mam dla Was coś z zupełnie innej beczki - oraz spod innego pióra.

Pytałem ostatnio, czy czytacie jakieś chińskie komiksy. Zainteresowanie było większe, niż się spodziewałem, ale dalej bardzo małe. Co może być tego przyczyną? Na pewno brak wiedzy o takim zagadnieniu jak Manhua!

@MicekWiseman przygotował specjalnie dla Was krótką listę różnic, między naszymi ulubionymi mangami, a ich chińskimi siostrami! Zapraszam!

http://www.leniwiecpisze.pl/2018/03/manhua-czyli-droga-na-wschod/

#manga #anime #manhua #chiny #ciekawostki #blog #leniwiecpisze
szogu3 - Dzisiaj mam dla Was coś z zupełnie innej beczki - oraz spod innego pióra. 
...

źródło: comment_8py1wMN1w58iX2ZWzEaruwPhVcHASiCH.jpg

Pobierz
  • 12
@szogu3: Jestem na bieżąco tylko z jedną manhwą 4 cut hero jak coś ciekawego znajdę to czytam tak też jest z manhuą, chociaż z chińskimi animacjami mam mały problem nie mogę się przyzwyczaić do języka jak w anime od razu mi się spodobało to z chińskim mam problem dlatego tylko obejrzałem king's avatar ale sprawdzę tytuły które podałeś bo wygląda to ciekawie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Galbrovsky:
W przypadku animacji, ja też miałem z tym problemy na samym początku. Potem już się przyzwyczaiłem, chociaż do tej pory śmieszą mnie niektóre zwroty. Jeśli lubisz czytać i znasz angielski polecam Ci spróbować pozycję Tales of demons and gods. Jest zarówno jako animacja (niestety 3D, nie każdemu to przypadnie do gustu), jak i novelka (język jest dośc skomplikowany) oraz manga (chyba najbardziej przystępna, no i nie odbiega od noveli o
@Galbrovsky: Mogę napisać że jest mocna, podobnie jak god of highschool. Chociaż nie są to moje ulubione komiksy, ale warte uwagi ;)
@Anon95: RedStorm to chyba jakaś starowinka, nie znałem szczerze powiedziawszy. Spróbuję parę chapterów na dniu wolnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)