Wpis z mikrobloga

Jak by ktoś miał jeszcze wątpliwości, co do dobroczynnego wpływu zakazu handlu w niedzielę.

Niewielka firma gastronomiczna z jednym punktem w galerii, gdzie można coś zjeść. Od poniedziałku do soboty, utarg oscyluje w granicach 1.000 zł, a w niedzielę 2.000 zł. Miesięcznie więc robiło to obrotu 34.000 zł. Po odjęciu wszystkich kosztów, właścicielowi zostawało ok. 8.000 zł w kieszeni. Czyli spokojnie można w tym wypadku uprościć myślenie i stwierdzić, że właściciel zarabiał na siebie tylko w niedziele (4 x 2.000 zł). Nie narzekał - miał plany ekspansji i rozwijania biznesu. Niestety galeria zamyka się na cztery spusty i w marcu zarobi tylko 4.000 zł, a o kwietniu nie wspominając. Mając perspektywę całkowitego zakazu od 2020r, Z bólem serca, zapowiedział likwidację biznesu i 3 fajne, rezolutne kobiety po 40 roku życia, #!$%@? na bruk. Tyle w temacie.

#zakazhandlu #gdziejazyje #gorzkiezale #biznes
  • 82
@Turbator: Ale to było oczywiste. Mniej ludzi = mniejszy zarobek. Do takich małych galerii ludzie chodzili na zakupy i przy okazji kupowali coś do jedzenia - bo w Niedziele nikomu nie chce się gotować. Argumenty typu / ludzie przyjdą w sobotę bo w Niedziele zamknięte można sobie wsadzić w pupę. Nie ludzie nie przyjdą w Sobotę, bo w Niedziele zamknięte. Ludzi po prostu nie przyjdą w Niedzielę :)
@simperium: Nie będę tak łaskaw, bo - jak by Ci to powiedzieć - nie dbam kompletnie o to kto mi wierzy, a kto mi nie wierzy. Nie mam żadnego interesu by kłamać, nie mam też tendencji do szukania atencji na wykopie. Dzielę się historią, którą znam z pierwszej ręki i tyle.

Poza tym - #!$%@? - czuję się, jak bym opowiedział jakąś historię o duchach, że jestem pytany o dowody :-)
@Turbator: W sumie sam nie wiem czemu taki hejt. Dużo tutaj politycznych trolli, a może sam jesteś jakąś ukrytą opcją polityczną ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do tematu to szkoda gadać. Co z tego że gastro poza zakazem jak klientów w galerii mniej. W sobotę nikt na zapas jeść nie będzie, a kuchnia też ma swoje możliwości przerobowe. Będzie jak zawsze czyli najwięksi sobie poradzą, wynegocjują lepsze
@Turbator: jesteś kłamcą, marnym manipulatorem, nawet mi cie nie żal i tych pajaców co cie plusujo....
1. Żadna galeria nie jest zamykana w niedziele wolne od handlu.
2. Czynne są wszystkie punkty sprzedaży gdzie za ladą stoi właściciel
3. Czynne są wszystkie punkty gastronomiczne, restauracje, kina.
...ponad 400 plusów twojego beznadziejnego wpisu pokazuje poziom tego portaliku...