Wpis z mikrobloga

Senat zatwierdził wszystkie zmiany w ustawie łowieckiej. Huge and true.

Oznacza to:

- zakaz udziału niepełnoletnich w polowaniach

- zakaz szkoleń psów na żywych zwierzętach

- prawne pozwolenie na utrudnianie polowań (tzn. brak kar)

- do wyłączenia nieruchomości z obwodu łowieckiego wystarczy jedynie oświadczenie właściciela (bez wskazania powodu) złożone u starosty

- większa kontrola ministra środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim: minister będzie zatwierdzać statut PZŁ, powoływał zarząd główny związku, powoływał i odwoływał Łowczego Krajowego

- polowania w parkach narodowych będą możliwe jedynie po każdorazowym uzyskaniu upoważnienia od dyrektora parku lub regionalnego dyrektora ochrony środowiska.

- badania okresowe myśliwych co 5 lat

- w skład organów PZŁ, czy zarządu koła łowieckiego nie będą mogły wchodzić osoby urodzone przed 1 sierpnia 1972 r., które były pracownikami, współpracownikami funkcjonariuszami lub żołnierzami organów bezpieczeństwa; co ciekawe poprawka została złożona przez PO

info na onecie

info na fb "Nie podaję ręki myśliwym"

#weganizm #wegetarianizm #myslistwo #zwierzeta #zwierzaczki #neuropa #4konserwy #las
  • 21
wiesz jak takie szkolenie się odbywa?


@lpknnp: oczywiście

Czy myślisz ze puszcza się watahę na biedne małe sarenki?


@lpknnp: Dzikie zwierzęta są szczute psami, bardzo zestresowane, nieraz dochodzi do zranień i pogryzień (zwłaszcza przy norowaniu). Nie ma wątpliwości, że to krzywdzenie tych zwierząt, nawet jeśli to nie tak malownicze jak "wataha na biedne sarenki".

A ten protekcjonalny ton naprawdę możesz sobie darować.
Normalnie po takim szkoleniu jeszcze rozcina się podbrzusze żywego zwierzęcia i psy taplają się w jego wnętrznościach, żeby szybciej wyczuwały zapach zwierzyny podczas polowania.


@Nitro_Express: ()

jeśli to prawda, to są to znacznie gorsi zwyrole, niż myślałam. Ale na wykopie możemy przeczytać takie biadolenie:

walką z myśliwymi prawdopodobnie zlikwidowaliście właśnie cztery rasy psów, które przez lata były w Polsce tworzone, które zostały uznane dzięki pracy kynologów przez
@Kampala: Ja to wiem. Po prostu 1. Batalion Szturmowy, z którego wywodzi się sporo osób z pierwszego GROM-u podlegał pod wywiad. Ci ludzie już stracili emerytury (lub musieli walczyć o nie w sądzie). Ciekawe jak z możliwością polowań, a przecież sporo takich gromodziadków poluje.