Wpis z mikrobloga

@goodidea to prawda, w la lidze od jakiegoś czasu 2-3 zespoły walczą o mistrza. Jednak to nie zmienia faktu, że zespoły które plasują się niżej w la lidze niż 3 pierwsze miejsca, są lepsze sportowo od tych w Premier planujących się na podobnych miejscach. Już nawet nie wspominając o tym, jakie budżety stoją za tymi klubami Xd
@piniondz okej, to Premier League jest lepsza od La liga, w ogóle jej kluby ostatnio wygrywają wszystko w LM. A nie, czekaj ( ͡ ͜ʖ ͡)

+ Manu też powinno teraz wygrać, a jednak tego nie zrobili. Nie wspominając już o tym, że nawet Leicester ma sporo większy budżet od Sevilli.
@sonmc: trudno wygrywać jak się sprzedaje rokujacych zawodników do laligi. Ktoś z PL chce wygrywac puchary, jest łączony z realem albo barca i tworzy się błędne koło
@piniondz wydawało mi się że jednak jest na odwrót. Talenty z Hiszpanii są podbierane przez bogate angielskie kluby, kuszone wielomilionowymi kontraktami, zaporowymi dla 95% hiszpańskich drużyn.
@sonmc: nazwiska? bo na odwrót jest cały czas. Suarez, ronaldo, bale, top scorerzy wszyscy pchają do laligi. Po sezonie przejdzie kane i hazard. Top15 zawodników na świecie ciągle zmierza w kierunku laligi, to nigdy się nie zmieni zwycięzca w europie
@piniondz XDDD
Wymieniłeś 3 zawodników którzy przeszli z Premier do la ligi w ostatnich 7 latach? Xd

Pierwszy przykład z brzegu, z jednego tylko klubu, z ostatnich 2 okienek XDD proszę:

-Otamendi
- Claudio Braci
- Aymeric Laporte
- Danilo

Nie wspominając i Silvie czy Aguero XDD
I to tylko jeden klub ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
@sonmc: to totalne sredniaki, nie wiem czy laporte łapie się do top50 obroncow, co ty porównujesz,ja mówię o światowym TOP, które jest cały czas dominowane przez LL, zobacz nawet z głupiego bayernu medialna nagonka LEWY do Realu hurr durr skoro powszechnie się uważa bayern czy inne chelsea za gorsze kluby to jak mają wygrywać z hiszpanią. Danilo rzeczywiście, real się wysłuzyl to łaskawie oddał. Bravo, 35 letni talent...
@piniondz ale jakie to ma znaczenie? Pokazuje ci tylko skalę. Młode talenty z Hiszpanii są cały czas podkupywani przez kluby z Premier.
Poza tym, chyba nie chcesz mi powiedzieć że Aguero i Silva to średniacy, bo ich już pomijasz XD

Dodatkowo, swoje teorie opierasz o jakieś plotki transferowe. Do tego nie umiesz wymienić więcej niż 3 grajków którzy poszli w drugą stronę.

Mówisz o Hazardzie i Kane jakby byli już w Hiszpanii
@sonmc: >młode talenty

A wymieniłes grajkow z średnia wieku ~30 lat. No tak kasa, pogba warty 100 mln, więc pewnie lepszy od modricia albo kroosa?
nie widzę piłkarzy w wieku 20-23 którzy w przyszłości mogą grać o złota piłkę albo trofea i przeszli z LL do PL
@piniondz Claudio Bravo miał 32 lata jak dołączył do City,
- Otamendi 27 lat
- Laporte 23 lata
- Danilo 25 lat
- David Silva 24 lata
- Aguero 22 lata

Nie wstyd ci? W dodatku mówię, to tylko zawodnicy z jednego klubu. Mam zacząć sypać większą ilością nazwisk? Proszę bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- David De Gea 20 lat
- Erick Bailly 20 lat
- Ander
@sonmc: czytać nie umiesz, chodzi mi o piłkarzy którzy mają realne szanse na lm. Co mnie obchodzi Herrera. Stu herrerow jest warte mniej od Ronalda. Pamiętaj, jeśli kogoś nie ma w realu albo barxelonie znaczy że mają kogoś lepszego na tej pozycji
@piniondz ok, wezmę z tego naukę i będę pamiętał ( ͡º ͜ʖ͡º) kurczę, bardzo rzeczowa wypowiedź, nie ma co.

Ale to chyba oczywiste że taki Ronaldo woli grać w Realu niż w lidze angielskiej, która nic nie prezentuje. Co to ma do rzeczy? Chcesz ludzi pokroju Ronaldo czy Messiego w Anglii to ich nie dostaniesz bo takich graczy po prostu nie ma. Mało ci talentu w Fabregasie,
@sonmc: trudno wygrywać jak się sprzedaje rokujacych zawodników do laligi.


Mówisz na początku o rokujacych piłkarzach, mówisz o skali, nie wymieniłeś nikogo prócz RONALDO XDDD no #!$%@? faktycznie będzie ciężko bić się na argumenty z kimś, kto chce lepszych od najlepszego XD z kimś dla kogo Silva czy Aguero to nie jest temat do dyskusji bo ciągle ich pomija poza tym no byli dobrzy i co z tego skoro nie są