Wpis z mikrobloga

Mam pytania, może mondre może głupie nie wiem(głównie tyczą się C++)
1. Jaka jest przyszłość #cpp na rynku?
2. W jakich branżach się używa go najczęściej i prawdopodobnie przez najbliższe lata ta tendencja nie uniknie zmianie? Na jakie technologie warto zwrócić uwagę(inb4 Boost)?
inb4 gamedev, to wiem, ale pisanie gierek mnie nie kręci xD
3. Co myślicie o #rust? Słyszałem, że w przyszłości w dużej części wyprze on C++, co myślicie o tej opinii, warto się z nim zapoznać?
#rustlang
#programowanie
  • 6
1. Jaka jest przyszłość #cpp na rynku?


@koostosh: jest ale zależy gdzie. W Warszawie jest tak średnio z tym przykładowo. Dlatego osobiście chcę porzucić C++ na rzecz czegoś bardziej business-friendly np. C#. Jest tak z 5x tyle ofert a dla Javy chyba z 8x. A im większe ssanie tym lepiej (w C++ można się łatwo uzależnić od firmy jak jest skansenem technologicznym, wiem na własnym przykładzie). Znajomość C++ mi nie zginie
3. nie


@koostosh: czemu tak uważasz? Rust perfekcyjnie rozwiązuje mnóstwo bolączek c++, zyskuje coraz bardziej na popularności i pisze się w nim ultraprzyjemnie. A najważniejsze jest to, że gdy napiszesz program, który się kompiluje, to jest bardzo, ale to bardzo mała szansa na to, że wybuchnie. Segfaulty i null object reference'y odchodzą w niepamięć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :)

Gamedev w ruście obecnie raczkuje, podobnie gui. Do pozostałych zastosowań język