Wpis z mikrobloga

Przepraszam być może za brak skromności, ale właśnie dopinam wykreślenie hipoteki z księgi wieczyste,j po pełnej spłacie 13 lat przed terminem całego kredytu hipotecznego.
Bardzo ciężką pracą moja i żony, rozsądnie skromnym życiem i determinacją udało się, po 7 latach od podpisania umowy. Dwa tygodnie temu donisolem grzecznie do banku brakujące 200tysi, fundując sobie tym samym poczucie wielkiej wolności i wielkiego jak na skromne możliwości, skucesu.
Jestem z siebie bardzo dumny i czuję, będąc dotychczas czlowiekiem totalnie przepracowanym, że już na prawdę nic nie muszę. W końcu automatem podwyżka o 1700 zł/ mc( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam ten stan!!!

#chwalesie #finanse #czujedobrzeczlowiek
KrolWlosowzNosa - Przepraszam być może za brak skromności, ale właśnie dopinam wykreś...

źródło: comment_KqkA5sEWEm89cCcoVJejmYqSIWliY5K5.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrolWlosowzNosa: Obecnie zmieniłem pracę i zwrócona przez Ciebie kwota podzielona przez liczbę m-cy (84) to mniej niż różnica między moją starą a nową wypłatą. Zatem kto wie, może za 7 lat.. ;) Z tym że mi kapitału zostało nieco ponad 240 tyś. i to za mieszkanie 67 m2 a nie dom 100 m2. Choć tutaj akurat jakbym chciał je wynająć to raz dwa zajęte. Przy sprzedaży też zostałoby teraz sporo,
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Skoro wpłaciłeś jednorazowo 200k to zakładam ze odkładałem przez jakiś czas. Nie lepiej było wpłacać częściej mniejsze kwoty zamiast czekać aż odłożysz 200k? W ten sposób zaoszczędziłbyś sporo na rosnących odsetkach. Każda dodatkowa wpłata kapitału kredytu zmniejsza kolejne odsetki.
  • Odpowiedz
@fuuYeah: To już dziś i tak bez znaczenia. Decyzja była spontaniczna, związaną też jak wspominałem z przepracowaniem i dołem zawodowym, a dalej chęcią zmiany pracy, o której wciąż myślę. Nie chciałem po prostu ciągnąć tego długu. Tyle.
  • Odpowiedz
@Ufo777: Zalezy jak dla kogo. Pomidory i papryki uprawiam. Papryki już rosną, 16 odmian. Nie tylko hiper zajoby, również przyjemnie ostre i słodkie.
Prawdziwy odpal jak dla mnie to pomidory. W tym roku będzie jakoś ok 60 odmian.Kupuje co ciekawe, wymieniam sie, przywożę z podróży. W tym dwie już mam już własne, mam nadzieję, że utrzymam gatunek :)
Na jutro planuje zasiew. Wrzucę foto !
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: j-------i, 1700 miesięcznie płacić to trzeba dobrze zarabiać, albo zarabiać i jeść g---o.
Niemniej, kredyty i tego typu umowy to w ogóle rak taki, że bez kija nie podchodź. Fajnie, ze udało Ci się zdjąć chomąto ze łba, korzystaj z życia na swoim! :)
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Nie myślałeś o tym by nadpłacić kapitał do takiej sumy, aby rata była śmiesznie mała a ty byś miał wolną gotówkę na swoje cele? Nie znajdziesz nic tak nisko oprocentowanego jak obecne kredyty hipoteczne a jak jesteś w wieku produkcyjnym i nie masz dużych problemów ze zdrowiem to nie widzę sensu spłacać całości dla zasady posiadania większej liczby cyferek na koncie.
  • Odpowiedz
@szklarska_narty: Nie stresowalo mnie to nigdy, no może przez pierwszy rok.. Tak postanowiłem i z tego się cieszę. Jak pisałem wyżej. Trochę na wyrost obawiam się ,że bardzo realne jest, że TO wszystko pier i kasa w banku czy na giełdzie będzie ch.. warta. Dlatego wolę mieć swoje 4 kąty.


Też uważam że to wszystko może p--------ć. Biorąc kredyt na 25 lat trzeba przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja przez cały
  • Odpowiedz