Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś zauważył co się #!$%@?ło w #grecja.
PAOK Saloniki w walce o mistrza Grecji w można powiedzieć decydującym meczu z AEKiem (który ma 2 punkty przewagi nad PAOKiem) strzela gola w samej końcówce meczu z rożnego na 1:0. Feta na trybunach wreszczcie PAOK po tylu latach będzie mistrzem Grecji. Po czym po kilkunastominutowej burzliwej naradzie sędziego głównego i liniowego gol zostaje anulowany ponieważ był spalony. Po czym robi się ogromny młyn na boisku. Prezes PAOKu wraz swoimi gorylami wchodzi na murawe uzbrojony w pistolet i goni za sędzią oraz krzyczy do niego że go zabije.

Mecz zostaje przerwany sędzowie oraz piłkarze AEKu uciekają do szatni. Piłkarze PAOKu jeszcze prosili o dokończenie meczu jednak AEK się nie zgodził na takie warunki.

#mecz #pilkanozna
źródło: comment_cNbONUum6rFpcAOtOOlprGnbWOSsOZkt.jpg
  • 40
@AdamHadam: To nie do końca tak, że PAOK miałby mistrzostwo. Wisi na nich kara -3 punktów i walkowera za Olympiakos, a na Olympiakosie jeszcze -3 za AEK. Natomiast to prawda, że mecz na szczycie i bardzo istotny w kontekście walki o mistrza. Tym ciekawiej, że teraz trzy starcia między trzema czołowymi zespołami będą rozstrzygnięte przy stoliku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu szerzej o dotychczasowych sytuacjach: http://weszlo.com/2018/03/05/grecki-pilkarski-poker-paok-surowo-ukarany-mecz-olympiakosem/
Jutro
@AdamHadam: Okej, jedno się z drugim nie wyklucza - Olympiakos zapowiedział skargę do CAS, ale jak uczy doświadczenie - tam się nic nie zdziała bez potężnych cyrków na linii związek-klub skarżący. Tak więc można przyjąć spokojnie, że zostanie walkower dla Olympiakosu i bez ujemnych punktów dla PAOK-u. Dzięki!
@AdamHadam nie musiał dotknąć żeby był spalony. Spalony jest wtedy gdy zawodnik odnosi jakąkolwiek korzyść ze swojej pozycji (spalonej). Tutaj przeszkodził bramkarzowi w obronie, wg mnie poprawna decyzja sędziego, dziwne tylko, że zmienił ją tak po czasie.
@footix to nie jest uczesnieczenie w akcji, tylko unikanie kontaktu z piłką. Jeśli zawodnik nie dotyka pilki, to możemy odgwizadc spalonego jezeli:
1. Zaslanial piłkę bramkarzowi i utrudnial tym interwencję bramkarza.
2. Absorbowal, bądź wywieral presję na zawodnikach broniących.
Jeszcze pare punktów by sie znalazło, ale nie chce mi się szukac, bo sram ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tutaj kolega strzela, a on zeby nie dotknąć piłki, robi fikolki
@tomex1717:
Ja znam przepisy w kwestii spalonego, nie ma potrzeby ich przytaczać.

Właśnie o absorbowanie uwagi chodzi. Kogoś ci obrońcy pilnują w polu karnym, pilnują napastnika = absorbuje ich uwagę. I nie mówię tutaj o jakimś absurdalnym kryciu gdzieś przy bocznej linii, tylko o gościu który startuje w kierunku piłki, idzie za akcją i nie ma znaczenia, że ostatecznie decyduje się nie dotykać piłki. Mógłbym dyskutować w innej sytuacji, ale tutaj
@AdamHadam: przecież zrobił zasłonę dla bramkarza, więc słusznie odgwizdany faul.


Nie zrobił, stał obok, bramakrz sie rzucił ale nie sięgnął pilki. On, jak juz piłka minęła bramkarza, to podskoczyl, zeby nie spalić.