Wpis z mikrobloga

@Cichydon: 55.000 tysięcy zdjęć i jak w tym doku napisali ok. 11.000 zamordowanych. To czemu piszesz 55k sugerując, że tylu zamordowano? Co to ma wywołać, większe oburzenie czy co, bo 11k to za mało? Zbrodnie reżimu są bezsprzeczne, ale co w zamian? Islamski radykalizm nie jest alternatywą. Z tym, że o ofiarach islamskiego reżimy albo tureckiego, zależy kogo Cichydon posadzi na syryjskim tronie za 15 lat ten sam Cichydon nie tylko
@Zefir_Zdobywca: Napisałem że tyle zdjęć,nie wmawiaj mi kłamst.Pozatym to zdjęcia tylko tego jednego fotografa ,robione były do 2013 roku liczba napewno była wyższa,tu juz mowa o 60 tysiącach w samych więzieniach za całą wojnę
@Tosca303:Mówiłem wtedy o wypuszczeniu na początku wojny przestępców i terrorystów z więzień,i Asad to zrobił,sprawa którą pokazałem teraz dotyczy opozycjonistów ,do roku 2013 roku co z nimi robiono
@Cichydon: to ciebie wyprostowali że to przecież byłoby sprzeczne z interesem Bashara. Ponadto pro asadowska milicja opierająca się na lokalnych klanach o strukturze gangsterskiej raczej nie potrzebowała takiego wsparcia bo istniała w Syrii od lat, tyle że w ukryciu. I jeśli skontrujesz że to jej członkowie byli przytrzymani przez Bashara w więzieniach to ja pytam co z lojalnością milicji? Za takie potraktowanie mafii plemiennych, Bashar miałby #!$%@? nie wsparcie. Ponadto sprawa
@Tosca303 Przeczytaj tej artykuł co ci kiedyś podawałem tam autor o tym piszę, po to Asad miałby dolewać oliwy do ognia żeby opozycja zaczęła być brana za terrorystów, propaganda asada zaczęła przypisywać wszystkie zamachy opozycji,po tym jak prawdziwi terroryści wzrosli w siłę czyli Al kaidy i isis niemal zmietli mniej radykalne grupy to oczywiście też na rękę Asada, a na koniec do wojny przystąpiła Rosja tłumacząc że walczy z terroryzmem, gdzie zaczęli
@Cichydon: @Cichydon: ja się ciebie pytałem czy z perspektywy czasu nie widzisz sprzeczności w takim twierdzeniu. To jest sugerowanie, że Bashar w 2011 był tak silny że jeszcze specjalnie dolewał oliwy do ognia żeby dziś skończyć na celowniku zachodu, z uzależnieniem od Rosji, Iranu i bez 1/4 kraju. To jest ta teza, tak? Bashar wypuścił też z więzień wtedy setki zwykłych protestantów, Kurdów czy innych blogerów - żeby uspokoić nastroje
@Tosca303: Mówiłem ci przeczytaj tobyś miał odpowiedzi na każde z twoich pytańLink
Czy Asad wspópracując z isil wzmacniał sobie wrogów? Nie Była przedstawicielka amerykańskiego departamentu stanu, która przez sześć lat zajmowała się Syrią, twierdzi, że ciężko znaleźć przypadki, gdzie Asad skupia się na bezpośrednim uderzeniu w ISIS. - Reżim ich prawie całkowicie ignoruje. Ciężko znaleźć większą liczbę przypadków, gdzie armia atakuje ISIS, a kilka sporadycznych uderzeń wyrządziło więcej szkód cywilom
Asada nie wiedziała o takiej współpracy,poświęcał swoich zołnierzy by jego dyktatura nadal istniała


@Cichydon: czytałem i przecież to są kompletne głupoty. Jak Assad ma utrzymać dyktaturę nie mając żołnierzy? Jesteś w stanie mi to wytłumaczyć?
@Tosca303: To przeczytaj jeszcze raz,kilka razy podkreślam że wręcz unikali walki w większości przypadków między sobą.Odpisałem ci tak jak obiecałem,przedstawiłem swój punkt widzenia ale nie chce mi się już odpowiadać na pytania na które dałem odpowiedz
@Cichydon: a ty masz pojęcie jaka była skala dezercji w SAA wobec postępów Islamistów? I tak walczyli i byli mordowani - sam tygrys musiał conajmniej raz podkulić ogon i #!$%@?ć przed isis. Oglądasz tag? Nie dziwi ciebie skala niekompetencji, tchorzostwa, braku jakiejkolwiek koordynacji w arabskich armiach? Byle banda 300 nacpanych ale umotywowanych wiarą dzihadi mogła gonić tysiące wrogów - bo im się #!$%@? chciało. To że isis oddano Mosul - może
@Tosca303: W 2013 była jeszcze opozycja nie islamiści.Co do walki Asada z islamistami ( ͡º ͜ʖ͡º)dam ci kolejny urywek tekstu z linku Nabil Dendal, były szef wywiadu w prowincji Latakia, mówił dziennikarzowi, że na początku rewolucji dowodził dwiema akcjami wymierzonymi w kryjówki al-Kaidy. W trakcie okazywało się, że przywódcy tych komórek są finansowani i pracują dla krajowego wywiadu. I tu tu masz racje bez wsparcia Iranu
@Cichydon: no i? Jeśli to prawda to co, może chcesz mi powiedzieć że historia wojen nie zna podwójnych agentów? Ostatnio ewakuowano przecież jednego ze szpiegów SAA z dowództwa rebeliantow z Ghouty. Ale to zdecyduj się - isis i ex-Al kaida byli do 2013 modetate oposition czy od początku grali swoje? Jakiż by to musiał być cud i geniusz żeby w 2011 wzmocnić opozycję, utracić większość kraju i nagle co w 2013
Kończymy rozmowe,Tak jak ci wcześniej obiecałem odpisałem o co mi wtedy chodziło,nie mieszam się w wymiane poglądów każdy ma swoje zdanie,zobaczymy po jakimś czasie kto ma racje