Wpis z mikrobloga

Siemanko budowlane mirki, orientuje się ktoś może ile orientacyjnie czasu potrzeba na wykonanie wykopu i płyty fundamentowej, wykonanie ścian i słupów garażu oraz wykonanie stropu nad garażem w bloku 25x30 m? Ile m3 wody dziennie mogą wypompować igłofiltry odwadniające wykop? Przez jak długi okres czasu muszą być zamontowane igłofiltry? Kolega jest kierownikiem małej oczyszczalni ścieków i od momentu rozpoczęcia budów 2 bloków mieszkalnych nagle wzrosła ilość ścieków i pomagam mu odnaleźć powód. Najprawdopodbniej janusze na budowie podpięli się pod kanalizację bez żadnej zgody.
#deweloperka #budownictwo #januszebudownictwa #kiciochpyta #inzynieria #inzynieriasrodowiska
  • 5
@minusuj: Bloki 4 piętrowe, ile lokali nie wiem. Chodzi o to, że najprawdopodniej wodę wypompowaną przez igłofiltry puszczali do kanalizacji bez żadnych pozwoleń. Wyraźnie widać, że w miesiącach kiedy rozpoczynała się budowa tj. wrzesień - grudzień dopływ ścieków był 2-3 krotnie wyższy niż w latach ubiegłych (opady podobnej wysokości).
@kontaktron o kurde, niezłe janusze, nie przyszło mi do głowy żeby do kanalizacji wodę z wykopu wpuszczać, szkoda gadać, nawet mi ich nie żal,

ilość wody to już w zależności od ilości tych iglofiltrow i pompy (pomp),

Iglofiltry do czasu wyjścia z ziemi i zaizolowania, także przeważnie 2-3 miesiące tak myślę. W tym przypadku raczej obstawiam 3+ miesiące. W zależności od pogody i temperatury ( jak szybko beton schnie).
@kontaktron: zależnie od technologii i ilości pracowników. Można to zrobić w dwa miesiące, można pół roku. Ilość wody pompowanej zależna jest od poziomu wody, głębokości wykopu, rodzaju gleby. Nie da się tego oszacować bo czasem 50 metrów odległości daje diametralnie różne warunki gruntowe.