Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr - Do kogo należy się udać na początku, do psychiatry, psychologa czy psychoterapeuty?
Krótki background:
Od dłuższego czasu zbierałem się do pójścia w takie miejsce, bo pewne problemy okazały się rzeczywiście być nie do pobicia przez #wyjdzdoludzi, i pomimo że teorytycznie moje życie jest coraz lepsze to jest coraz gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
(Myśle, że jedynym plusem w tym wszystkim jest brak myśli samobójczych :D)
Pare miesięcy temu wskoczyła 18 i jeżeli się wybiorę to absolutnie bez wiedzy rodziców.

Podejrzewam u siebie dosyć poważnie jedno zaburzenie, ale podchodze do tego z dystansem bo niedawno równie poważnie podejrzewałem inne zaburzenie, i wcześniej jeszcze inne. Natomiast fakt jest taki że coś tam jest na pewno.
Do kogo pójść po zdiagnozowanie co mi jest? Rozważam jakąś psychoterapie, nie chciałem za bardzo wchodzić w farmako ale chyba inaczej nie pójdzie. Czytałem żeby na 1 wizytę iść do psychiatry który posłucha co masz do powiedzenia i wybierze leki, ale jakoś tak sceptycznie do tego podchodze, nie chce żeby to sie okazało losowym wkładaniem ręki w szafke z lekami.
Z drugiej strony psycholog kojarzy mi się z jakimś takim lekkim problemem, inny kaliber niż leki i psychoterapia.
Zamierzam iść prywatnie, jakbyście mieli jakieś porady jak znaleźć kogoś dobrego to z góry dziękuję

#psychiatria #psychologia #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 13
UkrytyProgramista: #volodia
Odpisuję tutaj bo zgubiłem link. Generalnie czytając o zaburzeniach osobowości unikającej i paranoidalnej czuję się jakbym czytał książkę o sobie. Chcę być z ludźmi, ale za każdym razem zobaczę kątem oka jakiś uśmieszek, każdy negatywny komentarz odbieram jako hejt uber kalibru wymierzony w moją stronę, generalnie musisz ze mną być w #!$%@? ostrożny, co na dłuższą metę wyczerpie każdego.

Przykład: znalazłem sobie ziomka, może nawet przyjaciela. Generalnie dużo rozmawiamy