Wpis z mikrobloga

Dziś zwierzęta i aktywiści/stki są górą!

Sejm znowelizował prawo łowieckie. (Jeszcze Senat).
Zakaz udziału nieletnich do 18. roku życia w polowaniach
Nie będzie kar za uniemożliwianie przeprowadzania polowań
Zakaz szkolenia psów myśliwskich na żywych zwierzętach
Polowania oddalone o 150 m. od zabudowań
Zakaz polowań zbiorowych w parkach narodowych
Ułatwienie wyłączenia swojej ziemi z polowań

Dziękujemy wszystkim, którzy działali w tym temacie! Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na nasze protesty w Szczecinie oraz działali pod Sejmem!

Oryginalny post dostępny pod tym linkiem, autorstwa Basty. Przeklejam bo uważam, że to warte udostępnienia (ʘʘ)
I niech ktoś jeszcze raz powie, że protesty nic nie dają!
#weganizm #wegetarianizm #myslistwo #lowiectwo #darzmirko #chwalesie
  • 223
Dziękujemy wszystkim, którzy działali w tym temacie! Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na nasze protesty w Szczecinie oraz działali pod Sejmem!

@harpiowata: Ale prychnąłem. Jeśli "aktywiści" myślą, że to ich zasługa to spoko - niech się cieszą. Ja im nie bronię.

Zmiany są wprowadzone, aby powoli umożliwiać kierowanie łowiectwem (i czerpanie zysków) innej grupie niż dotychczas. Ale jak zwierzęta były zabijane, tak zabijane będą nadal. Tu chodzi o duże pieniądze, a nie
@harpiowata: walką z myśliwymi prawdopodobnie zlikwidowaliście właśnie cztery rasy psów, które przez lata były w Polsce tworzone, które zostały uznane dzięki pracy kynologów przez FCI. Ogar, Gończy, Chart i Spaniel Polski. Dzięki takiej działalności z brakiem szkolenia zwierząt na żywych zwierzętach setki psów zginie na polowaniach zaatakowane w niekontrolowanych warunkach. Ale z psami to tam elo. Dodatkowo swoją pracą zniszczyliście polską tradycję sokolnictwa. Nie będzie można szkolić ptaków drapieżnych. Nie będzie
  • 79
@radzio541 tragedia. Ale wszystko ma swoje plusy - zabroniliśmy demoralizacji dzieci, wpajania im że zabijanie dla zabawy jest spoko (miałam 8 lat kiedy nasz zaproszono do jakiegoś kręgu? myśliwych, do teraz mam zdjęcie z martwym lisem. Super po prostu. Propaganda), zlikwidowaliśmy samowolkę myśliwych (która doświadczyłam na własnej skórze), zakaz polowania przy zabudowaniach, chociaż też pewnie będą mylić ludzi z dzikami... Widzę same zalety ;)
@harpiowata: jakiej demoralizacji? XD
Ale jesteś ograniczona w takim razie. Aż mi się przykro zrobiło, że muszę wchodzić z Tobą w dyskusję no ale dobra.
Co mają obce osoby do wychowywania dzieci przez rodziców? Czy jeśli np: w sejmie zostanie przegłosowana ustawa, która będzie mówić, że dzieci w wieku od 7 do 15 lat mają jeść przynajmniej trzy razy mięso w ciągu tygodnia to nie będziesz oburzona? Bo widzę, że wegetarianką
  • 46
@ythell no to czym jest polowanie, jak nie strzelaniem do zwierząt? XD a no tak, to również festiwal alkoholizmu.
A mięso nie bierze się tylko z polowań - proponuje je uświadomić, jak wyglądają ubojnie. Earthlings to spoko film, polecam.

@radzio541 ależ nie musisz wychodzić w dyskusję, wystarczy zignorować ;)
Będę oburzona, fakt, bo to jawna ingerencja w nawyki żywieniowe. Tylko robisz tutaj #!$%@?ę z logiki - co takiego fajnego jest w polowaniu
@harpiowata: @kyloe: jakie szkody w psychice dzieci w wieku 13-14 lat są spowodowane tym, że ojciec strzeli z ambony dzika na 120m? Dzik padnie i dopiero się podejdzie, ewentualnie dzieciak zostaje w aucie, ojciec robi co ma zrobić i autem powrót do domu.
Nie wiem czemu wy nadal macie przed oczami udział dzieciaków w wieku 5-6 lat na polowaniach zbiorowych..
Na polowaniach zbiorowych nigdy nie widziałem dzieciaka mniejszego niż 10lat.