Wpis z mikrobloga

Dziś zwierzęta i aktywiści/stki są górą!

Sejm znowelizował prawo łowieckie. (Jeszcze Senat).
Zakaz udziału nieletnich do 18. roku życia w polowaniach
Nie będzie kar za uniemożliwianie przeprowadzania polowań
Zakaz szkolenia psów myśliwskich na żywych zwierzętach
Polowania oddalone o 150 m. od zabudowań
Zakaz polowań zbiorowych w parkach narodowych
Ułatwienie wyłączenia swojej ziemi z polowań

Dziękujemy wszystkim, którzy działali w tym temacie! Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na nasze protesty w Szczecinie oraz działali pod Sejmem!

Oryginalny post dostępny pod tym linkiem, autorstwa Basty. Przeklejam bo uważam, że to warte udostępnienia (ʘʘ)
I niech ktoś jeszcze raz powie, że protesty nic nie dają!
#weganizm #wegetarianizm #myslistwo #lowiectwo #darzmirko #chwalesie
  • 223
  • Odpowiedz
  • 3
@Pareidolia nie ominelam ;) Jak ptaki sa szkolone do zapobieganiu katastrof? Wiesz coś w ogóle na ten temat?

@Nitro_Express xD cóż, jeśli trzeba będzie, to będę świadkiem podczas procesu (z tego co wiem, ŚpM podał tą sprawę do sądu), wcale mi to problemu nie sprawi :)
  • Odpowiedz
@harpiowata: Tyle piszesz o pijaństwie wśród myśliwych więc myślałem, że skutecznie doprowadzasz takie osoby przed wymiar sprawiedliwości i masz co najmniej kilka takich spraw załatwionych. Jeśli jednak nie to dlaczego?
  • Odpowiedz
@Nitro_Express
@radzio541

Że też wam się chce z oszolomstwem kłócić. Oni nigdy, niczego nie zrozumieją. Argumenty trzeba celować do ludzi otwartych na otaczający ich świat. Nie do kołtunów z zabetonowym myśleniem.

@harpiowata napisz na priv. Zabiorę cię pary razy do lasu to zobaczysz na czym polega bycie myśliwym. Zwłaszcza o tej porze roku.
  • Odpowiedz
@radzio541:

o kurła, właśnie mówiłem o dokarmianiu....


Bez tekstów typu: "Przestać dokarmiać"

bo są one bez sensu. Najlepiej już teraz sięgnąć po jakąś literaturę i przeczytać do czego
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: A gdzie ja się kłócę? Tylko kulturalnie pytam.

@harpiowata: Jako posiadacz wiem, że policja reaguje natychmiastowo na zgłoszenie osoby z bronią pod wpływem alkoholu (niezależnie od rodzaju pozwolenia). Są bardzo wyczuleni na to i sądy nie są im potrzebne. Dlatego zapytam jeszcze raz - ilu pijanych myśliwych zgłosiłaś na policję?
  • Odpowiedz
@radzio541 od czego psy zginą? Od płohliwych zwierząt? Naprawdę trzeba być idiotą i mentalnym niedorozwojem żeby nie nauczyć psa nie atakować innych zwierząt. Sam mam psa i nie raz chodziłem z nim w okolice lasu i nie raz spotykałem dziki, borsuki, sarny i inną zwierzynę ale jakoś mój pies nadal żyje bo na przykład nie atakował dzika bo go tak nauczyłem.
  • Odpowiedz
  • 2
@Nitro_Express stop.
Widzę pijanych myśliwych. I mam dwa wyjścia:
- powiedzieć im, że dzwonię na policję i zaryzykować oberwaniem kulką
- zignorowac ich i czekać aż sami się pokaraja
- zignorować ich i czekać, aż zaczną krzywdzić innych - wtedy już jest postępowanie karne.
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: od kiedy w parkach się nie poluje;]? takim ignorantom, jak ty wystarczy zmienić nazwę z polowania na "odstrzał redukcyjny" i już myślicie, że wszystko jest tak jak byście sobie w mokrych snach wymarzyli:D gdyby nie odstrzały, to parki dawno byłyby zjedzone przez jelenie;]
#bekazpodludzi
  • Odpowiedz