Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy.
Szwagierka wpadła w tarapaty. Ma 23 lata i musi się rozwodzić po roku...
Wszystko było fajnie, byli udaną parą ale w pewnym momencie coś odpaliło niebieskiemu i stwierdził że już mu nie zależy... mniejsza z tym..
Mieszkali w mieszkaniu kupionym przez teściów (stoi na teściową) ale remontowali go ze swoich i darowanych im pieniędzy, remont zakończony. Pracuje w #gownopraca za mniej niż minimalną, jej były u ojca, umowa na minimalną plus bonusy od zakończonych projektów (nie wiem czy na biało, nie wiem czy na konto)
Co może ugrać w temacie wierzytelności mieszkania? Czy wtedy wystarczy pozew przeciwko mężowi czy trzeba składać osobny pozew przeciwko właścicielce mieszkania?
Da radę wyrwać alimenty?
#prawo
  • 16
@Ogar_Ogar niewątpliwie to zrobi
@kapuczina_corki_somsiada napisałem już wcześniej, jeśli obniży jej się stopa życiowa a sąd orzeknie winę męża to alimenty powinna otrzymać... to mówi kodeks, nie dyskutuj ze mną tylko z przepisami. Interesuje mnie jaka jest na to szansa. Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się ze pozwać można wiele osób o wiele rzeczy, sąd jest od rozstrzygania takich spraw a nie my, mylę się?

edit - literówka
Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się ze pozwać można wiele osób o wiele rzeczy, sąd jest od rozstrzygania takich spraw a nie my, mylę się?


@Helgrin: W pozwie żądać może Wawelu z Zamkiem Królewskim w Warszawie, nic nie stoi na przeszkodzie - tylko przegranie sprawy boli po kieszeni.
@Helgrin: oczywiście, że należy pójść do prawnika i ustalić jakie są szanse w konkretnej sprawie. Generalnie koszt samej porady w takiej sprawie nie powinien przekraczać 200 zł. Prowadzenie postępowania to już inna sprawa. Żądanie zwrotu nakładów na mieszkanie jako dokonywane z majątku wspólnego małżonków na użyczaną rzecz może być dość zawiłe z prawnego punktu widzenia, ale możliwe.

Natomiast nie ma wątpliwości, że na podstawie krio jest możliwość orzeczenia alimentów od jednego
akurat przegranie żądania alimentów w sprawie rozwodowej umiarkowanie boli po kieszeni, co pewnie zresztą wiesz;]


@adwplat: ale przegranie pozwu o zwrot nakładów i owszem może zaboleć.