Wpis z mikrobloga

@Racjo85nie: Ale jak tu rozumieć klasykę? Takie uznane światowe klasyki są nimi, zatem większość ludzi je zna. Z owych lubię najbardziej "Zbrodnię i Karę" Dostojewskiego, ale ty pewnie także ją znasz. Tak spoza książek, które są lekturami w polskim LO, to polecam cokolwiek Świętego Augustyna.
@WedrowiecAtte: mam 32 lata :) i mnóstwo książek za mną, przeszłam przez wszystkie tematyki, od religioznastwa, przez podróżnicze, polityczne, historyczne, itd. szukam czegoś co mnie porwie tak jak kiedyś np. Paragraff 22, Dialogi Lema, pasja życia irvinga, Kosidowski? Wąńkowicza tez lubię ale wszystko już od niego przeczytałam
@Racjo85nie rowniez polecam Walden, ta książka to zbiór wielu prawd życiowych, jednak za bardzo akcji tam nie ma. Jesli chodzi o książki z przesłaniem to zajrzyj do Traktatu o łuskaniu fasoli, albo twórczości Johna Steinbecka. Dla mnie natomiast książka życia jest Wilk stepowy.
@Package: Ten Wilk wydaje się ciekawy. I napewno przeczytam. Nigdy nie szukałam książek z przeslaniem w sumie, nie podchodziłam tak do tego. Szukam zawsze czegoś wielo poziomowego, dlatego że tylko takie książki mnie nie nudzą. Aha książka która pozwala mi dedukować, to coś co lubię.
@Racjo85nie: Jeśli szukasz książki, która zostawi Cię z wiedzą, to przeczytaj sobie Bellę Andrzeja Setmana - jest za darmo na stronie autora. Jest to opowiadanie o tym, jak rozwiedziony ojciec rozmawia z córką w szpitalu o byłej żonie, która walczy o życie na sali operacyjnej. Ojciec wspomina swoje życie, opowiada jak poznał swoją drugą połówkę, jakie były dobre i złe momenty ich relacji i co z tego wyszło. Autor książki lubi