Wpis z mikrobloga

Nie mam sił do tego kompa, w cs:go czy innych grach mam po 30-50fps, gdzie znajomy z podobną konfiguracją wyciąga 300-400. Robiłem format, od nowa stery, wyłączony V-sync, nagrywanie ekranu w Xbox, nic nie pomaga, sprzęt:

procesor intel core i7-6700k 4.0Ghz 8mb,
plyta MSI Z170A Gaming M3,
pamiec corsair vengeance LPX DDR4 2x8GB 3200Mhz,
karta GTX1070 Founders Edition 8GB,
dysk SSD samsung 256 PCIe 3.0

dodam, że oculus rift śmiga bardzo dobrze, więc to raczej nie wina karty...

Dodatkowo dla osoby, która pomoże mi rozwiązać problem, przekaże 50zł w bitcoinie/ethereum a więc #rozdajo xD
#pcmasterrace #komputery #serwispc #pomocy
Pobierz
źródło: comment_lM7ZoTz1JMaCLD2lCbU13jbNBWKcVX2G.jpg
  • 123
@tfbeen: Ogólnie ten Userbenchmark mówi wiele i chyba wiem, jak to rozwiązać. Masz na 100% throttling CPU, a throttling pojawia się gdy jest wysoka temperatura procka/VRM. No ale jest w normie, więc pewnie sensory albo ich kontroler działa niepoprawnie.

W takiej sytuacji wejdź w BIOS i ustawienia OC (chyba tam) i znajdź coś w stylu "Intel Adaptive Thermal Monitor". Powinna ta opcja być włączona domyślnie. Wyłącz ją i restart.
@tfbeen: Odpal HWmonitor i pograj trochę i obserwuj temperatury. Istnieje teoretycznie szansa, że procek po prostu się grzeje, ale taki throttling to musiałbyś mieć czysty IHS, tzn. brak pasty termoprzewodzącej. Komputer jest nowy czy nagle się coś stało?
@tfbeen: No to nie obciążaj kompa bez patrzenia na temperatury. Nic nie odpalaj obciążającego. ściągnij HWmonitor i zobacz temperatury. Ogólnie polecam jak najszybciej rozkręcić chłodzenie CPU i wymienić pastę. Ten problem z Intel Adaptive Thermal Monitor to zazwyczaj jest spowodowany błędnym odczytem, ale jest szansa że działa on poprawnia a CPU się przegrzewa. Jak wspomniał dobrze @Ghuthek nie były podane tu temperatury, ale wywnioskowałem że to nie jest nowy sprzęt i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tfbeen: a z chłodzeniem procka wszystko dobrze? Może masz coś nie tak z pastą termoprzewodzącą np. nie zdjąłeś folii ochronnej, lub masz źle przymocowany radiator