Wpis z mikrobloga

Mirki, u mojej żony wykryto ChAD (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe). Dajcie parę plusów na pocieszenie dla mnie i mojego syna. Czas zmienić trochę swoje życie i dotyczasowe nawyki.
Czy ktoś z Was ma takowe zaburzenia? Jak się z tym żyje?
#choroby #psychologia #psychiatria
  • 97
  • Odpowiedz
  • 6
@whatdoi dobre stabilozatory i powinno byc okej :) ja tylko tesknie troche za okresami manii I byciem na force, stabilozatory niestety stepiaja obie strony osobowosci...
  • Odpowiedz
Tak, żona się popsuła to #!$%@? ją na śmietnik.


@Limonene: Popularne myślenie, jeżeli chodzi o różowepaski. Ile to jest historii, że facet ulega wypadkowi i kobieta ehh nie może przecież rujnować sobie życia razem z nim? Na kobiecych forach to już w ogóle kilka takich tematów widziałem i wszystkie zgodnie twierdziły, że no szkoda, ale nie marnuj życia, zostaw go itd
  • Odpowiedz
Mam w rodzinie osobę chorą na chad, walczymy z tym już dobre 10 lat. Mieliśmy już za sobą kilka epizodów manii i ciężkiej depresji. Do tego choroby metaboliczne i zmiany w mózgu, które wykluczają dużą część leków...Wytrwałości mirku, oby u was było lepiej :)
  • Odpowiedz
@whatdoi też miałem to zdiagnozowane i.. I #!$%@? bo to nie było to :)
Długie okresy manii na przemian z okresami czarnej depresji, to jest chad. Są na to skuteczne leki, jeśli faktycznie na to cierpi (są one poddawane również przy padaczce i migrenach).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@whatdoi: Ja mam, strasznie i nikomu tego nie życzę. Szczególnie, że mam rapid cycling. Pozdów żonę od chada i powiedz, źe nawet jak będzie w manii to niech przestaje brać leków i chodzić do terapeuty.
  • Odpowiedz