Wpis z mikrobloga

Mirki, u mojej żony wykryto ChAD (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe). Dajcie parę plusów na pocieszenie dla mnie i mojego syna. Czas zmienić trochę swoje życie i dotyczasowe nawyki.
Czy ktoś z Was ma takowe zaburzenia? Jak się z tym żyje?
#choroby #psychologia #psychiatria
  • 97
  • Odpowiedz
@whatdoi: konkretnie z tą chorobą nigdy nie miałam styczności ale w bliskiej rodzinie mam 3 osoby chore na schizofrenię i mamę po ciężkiej depresji już opanowanej na szczęście. Z moich obserwacji ważne jest bardzo żeby osoba chora jak najbardziej to możliwe zdawała sobie sprawę że swojej choroby. Nie chronić jej przed tym nie udawać że wszystko jest ok. Ona musi mieć świadomość że jest chora i że musi się leczyć i
  • Odpowiedz
  • 12
@s0ma: w pewnym momencie byla już niebezpieczna, zaczęła od noży i spaniem z nimi, to było niebezpieczne już na tyle, ze zdecydowałem się zadzwonić po pogotowie ze wsparciem policji, nie był to jeden z najprzyjemniejszych widoków, ale to wszystko dla jej dobra i dobra rodziny, która nie była w stanie zrozumieć co się z nią dzieje.
  • Odpowiedz
@whatdoi: u mnie w najbliższej rodzinie ma dwubiegunowość jedna osoba. Mogę powiedzieć Ci tylko tyle... Masz #!$%@?.
Finalnie to może się u Ciebie skończyć ciężką depresją a u niej zniszczeniem sobie życia albo tobie.
Musisz być gotowy by temu zapobiec.
  • Odpowiedz
@Limonene On ma dziecko, styczność matką z ChAD i wspomnienia jej epizodów mogą się odbić mu na psychice.
Gdyby byli tylko we dwoje to mógłby się unieść honorem i opiekować się żoną przez resztę życia, ale tak nie jest.
  • Odpowiedz