Wpis z mikrobloga

Mirki, u mojej żony wykryto ChAD (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe). Dajcie parę plusów na pocieszenie dla mnie i mojego syna. Czas zmienić trochę swoje życie i dotyczasowe nawyki.
Czy ktoś z Was ma takowe zaburzenia? Jak się z tym żyje?
#choroby #psychologia #psychiatria
  • 97
  • Odpowiedz
@Dave987654321: ale dlaczego mają od razu się poddać i nie spróbować leczenia? Jeżeli leczenie nie odniesie skutków to można myśleć na takie tematy, ale nie od razu po diagnozie zakładać najgorsze.
  • Odpowiedz
@whatdoi: Mam borderline i z tym żyje, przede wszystkim nie załamuj się, da się to ogarnąć jak każde zaburzenie psychiczne przez farmakoterapie i pracę z psychologiem i będzie normalnie funkcjonować.
Poza tym dużo ciepła i nie słuchaj tych stulejow i przegrywow i powodzenia we wspolnej walce!
Niestety nic lepszego nie poradzę, bo nie jestem lekarzem.
  • Odpowiedz
@whatdoi: Byłem jakiś czas z osobą którą dotknęła ta choroba, akurat w szczytowej fazie i nie polecam, w odstępach tygodniowych od wielkich planów i hiperaktywności w pewnych sferach życia, do kompletnej depresji i prób targnięcia się na życie. Długo próbowałem z tym żyć, nie byłem w stanie, teraz podobno sytuacja jest opanowana, ale do dzisiaj wiedząc o tym i patrząc z boku widzę nadal mniej nasilone objawy z którymi da się
  • Odpowiedz
@Limonene: Wiadomo, jeżeli bardzo dobrze zareaguje na leczenie to spoko, ale trzeba brać pod uwagę inne, mniej optymistyczne scenariusze. Życie to nie bajka, trzeba przede wszystkim zadbać o to żeby nie zrobić nieumyślnie krzywdy gówniakom
  • Odpowiedz
  • 8
@whatdoi: mam kolegę u którego zaczęło się od objawów manii ale w sumie nikt jeszcze nie wiedział jeździł na d***** chlał stale kupował jakieś auta i potrafią na przykład zrobić takie coś że wchodził do sklepu sieciówki na przykład Reserved i mówił że chce być ubrany tak jak manekin na wystawie A jak nie było rozmiaru to kazał obsłudze dzwonić do innych salonów Gdzie są rozmiary i jechać na przykład po
  • Odpowiedz
@whatdoi: Żyję z osobą z chad od 4 lat. Kiedy się poznaliśmy nie miałem nawet pojęcia, że ma. Mogę stwierdzić, że osoba ta jest bardziej normalna niż ja :). Kwestia to typ choroby ad. Najważniejsze to trafna diagnoza i dobrany lek (taki złoty strzał) i higiena życia (dużo snu zero alko itp). W ciągu tylu lat zdarzyły się tylko 2 epizody depresyjne (tak bez powodu). Trwały krótko (z 4 dni) i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@whatdoi: Jak trafi się z lekami i dawkami, to jest elegancko. Pilnuj też żeby żona nie wyłamywała się z leczenia. Musisz też zwrócić uwagę, żeby lekarz nie "wyregulował" jej za bardzo, bo będzie Ci się żyło jak z robotem, normalne wahania nastroju, i emocjonalne reakcje na wydarzenia muszą być zachowane. No i sam proces dobierania właściwych leków i dawek może trochę zająć, trzeba wtedy zacisnąć zęby. Być blisko ale i wycofywać
  • Odpowiedz
@whatdoi: Nie zdziw się, gdy żona ruszy w podróż dookoła świata, zbolcuje setkę gości po drodze i założy ze sto biznesów na kredyt. Jednym słowem masz #!$%@?. Pilnuj, żeby brała neuroleptyki. Podobno Lit jest skuteczny.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.