Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu Łowicz wykupił markę i przeniósł produkcję. W zakładzie w Włocławku obecnie według starej receptury robią ketchup Dworski


@lukaschels: To tak jak z Kotlinem. Teraz w zakładzie w Kotlinie robią według starej receptury keczup Kotliński Specjał.
@Kosopietek: też sporo dobrego o nim słyszałem tu na wykopie, więc też się na niego skusiłem i muszę przyznać że gorszego ketchupu chyba nigdy nie jadłem. To już te biedronkowe są o niebo smaczniejsze. Zjedliśmy go z żoną i dzieciakami, bo w domu uczyli mnie że jedzenia się nie wyrzuca (chyba że się zepsuje), ale za każdym razem gdy go jedliśmy powtarzaliśmy sobie że nigdy więcej.
O #!$%@? z wami chodzi.


@Kosopietek: już ci tłumaczę, bo to chyba zbyt ciężkie zagadnienie dla ciebie. Mianowicie na tym portalu jest około 400 000 aktywnych kont. Jakim cudem jeden ketchup miałby smakować wszystkim?

Jeśli ketchup zawiera skrobię to wg mnie nie zasługuje na jego miano.

Pomidory (od wielkiego dzwonu przecier), ocet i przyprawy. Nic mniej i nic więcej.

Jak dodają zagęstnik i inne stabilizatory to oznacza, ze przyoszczedzili na głównym skladniku.

Roleski lub te biedronkowe w szklanych opakowaniach są wg mnie wysokiej próby.

Edit: sam sie za dzieciaka zajadalem tortexem, szałwia bardzo rzadko jest składnikiem ketchupu(a szkoda) - tylko reszta skladu wola o pomstę (