Wpis z mikrobloga

Z każdego zakątka internetu słuchaj, że „czarny wiedźmin to byłaby katastrofa


@ejadaz689: czarny "biały wilk" (σ ͜ʖσ)
Katastrofa - być może. #!$%@? mózgowe - na pewno.
  • Odpowiedz
@ejadaz689: to porównujemy odniesienia słowiańskie/niesłowiańskie zbiorczo, czy slowiańskie/inne? Bo jak słowiańskich jest najwięcej to znaczy że chyba może być "mistrzem turbosłowiańców". Gdzieś w ogóle są zliczone te odniesienia, czy opieramy się na tym co pamiętamy?
  • Odpowiedz
przypominam że piszesz o książce w której żyją smoki i inne potwory


@cucaracha: to że pięćsetkilowe bydle umie latać "bo magia" nie znaczy że świat nie posiada reguł, a do tego realizm się chyba odnosi. Są wieśniacy, szlachcice, uczeni - jest inspiracja średniowieczem i oparcie się na jego regułach. Nawet dentysta gdzieś mignął w sadze, a teoretycznie czarodziej mógłby po prostu otworzyć klinikę i leczyć pstryknięciem palców, jak magików na
  • Odpowiedz
przypominam że piszesz o książce w której żyją smoki i inne potwory


@cucaracha: Jak ja nie cierpię tego "argumentu". Co z tego, że żyją tam smoki i inne stwory? Taki świat wykreował twórca i mimo takich tworów może on być jak najbardziej spójny i możliwie realistyczny - potwory w niczym nie przeszkadzają temu, że państwa mają swoją historię, zachodzą jakieś procesy społeczne, istnieją rasy i uprzedzenia itd. Gdybyśmy nagle dostali
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: świat owszem posiada reguły ale w żadnej z nich nie jest powiedziane jaki kolor mieli bohaterowie, poza kilkoma wyjątkami.

trzymam kciuki za to żeby Geralt był czarny bo trzask waszych pękających odbytów będzie słyszany w Tesli na orbicie xD
  • Odpowiedz
świat owszem posiada reguły ale w żadnej z nich nie jest powiedziane jaki kolor mieli bohaterowie, poza kilkoma wyjątkami.


@cucaracha: Wyjątek potwierdza regułę. Wyjątkiem były Zerrikanki, co pokazuje, że regułą jest, że ludzie byli biali.
  • Odpowiedz
trzymam kciuki za to żeby Geralt był czarny bo trzask waszych pękających odbytów będzie słyszany w Tesli na orbicie xD


@cucaracha: ja też, w końcu ból dupy najważniejszy, #!$%@? z utratą pigmentu po eksperymentowaniu w czasie próby Traw XD Niech jeszcze będzie na wózku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Szykujcie sie na murzynów w Polskiej Prozie xD


@JanTadeusz Ale to co, dopiszą jakieś nowe postaci do książek? Jakieś nowe wydanie się szykuje? Bo chyba netflix serial kręci, a nie bawi się w zmienianie treści tekstu Sapkowskiego. A i czemu w polskiej prozie miałoby nie być Murzynów?
  • Odpowiedz
@cucaracha Może słowo realizm brzmi niefortunnie, lepiej pasowałoby słowo "spójność". Bo zauważ, że w świecie wiedzmina istnienie smoków jest wyjaśnione - miało miejsce wydarzenie w świecie wiedzmina znane jako "koniunkcja sfer" i stwory z innego świata dostały się do świata wiedzmina. Przyjmując fantastyczną konwencję ma to sens, jest wyjaśnione i możemy czytać dalej bez stawiania sobie pytania "ej, no #!$%@?, smoki, serio?". I to samo tyczy się murzynów. Czytając wiedzmina mamy
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: koleżanka już napisała że spójność świata #!$%@?, to że kolor skóry był podkreślany jak nie był biały (znaczy w domyśle inny) #!$%@?, bo orgazm osiągnie jedynie jak ktoś będzie zły że w serialu są murzyni, odradzałbym dyskusję.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi #!$%@?, słownik, miała być melanina. @Usmiech_Niebios No ale ja nie będę zły jak w serialu będą murzyni, tylko będę zły, jeżeli ktoś będzie #!$%@?ł murzynów na siłę, bo inaczej rasizm ( ͡º ͜ʖ͡º) Niech sobie będą murzyni ale niech to ma sens, a nie, że zrobimy nagle, JEB i jest Radowid V Czarny ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo #!$%@? tak,
  • Odpowiedz
No ale ja nie będę zły jak w serialu będą murzyni, tylko będę zły, jeżeli ktoś będzie #!$%@?ł murzynów na siłę, bo inaczej rasizm ( ͡º ͜ʖ͡º)


@GrammarNazi: mi to przypomina jak była czarna Hermiona w przedstawieniu i było hurdur z obu stron i Rowling napisała że nigdzie nie napisała że nie jest czarna i ktoś znalazł picrela XD

zapomniałes że ludzi bez autyzmu #!$%@?
Usmiech_Niebios - > No ale ja nie będę zły jak w serialu będą murzyni, tylko będę zły...

źródło: comment_A4E0Ys83CjrVqvRL1oueig6vDizL6FmF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz