Wpis z mikrobloga

@RoHunter: Konkretnie jakie zbyt daleko idące wnioski wysnułem?

Widzę tweet i może Ci go przetłumaczę, bo obawiam się, że to Ty ich nie rozumiesz - Lauren pisze, że wiele postaci była opisana jako blada/biała, część jako ciemna (przesada, bo ta druga "część" to raptem dwie postacie, chyba że coś mi umknęło), natomiast większość postaci nie miała opisanego koloru skóry (z tym się zgodzę). Tylko, że moim zdaniem wynikało to z tego
@Jan_K: Ja czekam na końcowy efekt. Śmieszą mnie wysrywy o gwałtach, dywersyfikacji, politycznej poprawności, walce z rasizmem i inne tego typu pierdoły pisane na podstawie jednego, czy dwóch mglistej treści tweetów. Dlatego pisałem o twojej nadinterpretacji. Piękny fragment o podważeniu realizmu świata fantasy w jego serialowej wersji na pewno zapamiętam jako piękny okaz #shitwykopsays. Serial i książka to dwie inne formy sztuki, oparcie jednego o drugie i wątpliwa konieczność absolutnego
@JanTadeusz: Cytując klasyka

-napisz osiem książek

niech ich główny bohater cierpi z powodu inności, uprzedzeń i błędnych stereotypów

na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie

z krasnoludów zrób Żydów

i używaj do krytyki antysemityzmu

krytykuj postawy nacjonalistyczne

krytykuj na każdym kroku kseno- i homofobię

wyrażaj słowa poparcia dla społeczeństwa wielokulturowego i akceptacji inności

opisuj jak ofiary stają się katami

i pokaż jak przemoc rodzi przemoc

uczyń to głównym tematem trzech ostatnich tomów
@deeprest Ale świat tam przedstawiony opiera się na mitologii i legendach słowiańskich. O ile zrobią to tak, że jakieś ludy z południa, gdzieś z Ofiru czy Nilfgaardu będą miały jakiś tam odsetek murzynów, to jest to jeszcze zrozumiałe, ale jeżeli będzie tak, że murzyni będą losowo rozrzuconi po świecie i dajmy na to Radowid będzie czarny, to wyjdzie im jakaś parodia świata Wiedźmina ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SirPsychoSexy Zgadza się, można to zauważyć chociażby przy imionach, albo elfickim języku. Z drugiej jednak strony trudno oprzeć się wrażeniu, że z mitologii słowiańskiej czerpał jednak zdecydowanie najwięcej. Nie jestem też przeciwko czarnoskórym w filmie, jednak nie chciałbym, żeby byli tam tylko dlatego, bo być muszą w imię walki z rasizmem. Niech świat przedstawiony w filmie będzie przekonujący - królestwa południowe są stworzone na podstawie królestw faktycznie istniejących niegdyś w realnym świecie.
Ale świat tam przedstawiony opiera się na mitologii i legendach słowiańskich.


@GrammarNazi: Kolejny klasyk

napisz trzynaście opowiadań

pomysły trzech oprzyj na baśniach Andersena

trzech kolejnych na baśniach Braci Grimm

siódmego na bajce arabskiej

zaraz w pierwszym wyśmiej ludowość i ludowe wierzenia

nabijaj się z nich też w opowiadaniu „Kraniec świata”

obśmiej polską legendę w „Granicy możliwości”

głównego bohatera nazwij „Żerard”

ogólnie to używaj głównie imion o rdzeniach celtyckich jak Yenefer czy