Wpis z mikrobloga

@lewaq3000: oczywiście*. I zarówno u nas, jak np. w Ameryce Płd. i Japonii zgodnie ze zwyczajem przedstawia się Jezusa takim, jak przedstawiało się go w czasach, gdy przeciętny ziomek niewiele wiedział o ludziach z południa. Zgodnie z niezmiennością tradycji. Nikt z nas nie ma jednak problemu by pójść do japońskiego kościoła. W Ameryce Płd byłam w kościele z czarnym Jezusem.

  • Odpowiedz
@lewaq3000:

A ja nie mam problemu czy postać jest biała czy czarna, może dlatego że nie jestem rasistą?

zabrakło argumentów, to wyciągamy kartę rasisty, bo ktoś chce szanować dorobek różnych kultur? Razem z faktem, że w ich dziełach pojawiali się ludzie z nich pochodzący, chyba, że zaznaczono inaczej?

A ja nie mam problemu czy postać jest biała czy czarna, może dlatego że nie jestem rasistą? Chociaż nie, przecież jestem lewakiem, jak oglądam Faraona z polskimi aktorami to #!$%@? telewizor przez
  • Odpowiedz
ale chyba obecnie ludzie wiedzą, jak wyglądali ludzie w tamtym regionie (jakby ktoś szukał prawdy historycznej w wyczynach Hesusa i jego wesołej kompani xD). W czasach Faustyna Kowalskiej chyba w wiedziano, że nie wszyscy na świecie są Słowianami xD


@lewaq3000: Przecież Żydzi są biali xD Podobnie Aramejczycy z których wywodził się Jezus, i tak u Żydów jak i Arabów znajdziesz blondynów/blondynki z niebieskimi oczami.
Tak wyglądają choćby żydówki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Miss_Israel

W
AndrusZgc - > ale chyba obecnie ludzie wiedzą, jak wyglądali ludzie w tamtym regionie...

źródło: comment_dyNbonb0WsBthY8VNfgBvxfXPyyb9IXJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz