Wpis z mikrobloga

Właśnie miałem telefon od naciągaczy, od razu jak usłyszałem, że zostałem wylosowany to wiedziałem z kim mam do czynienia. Na moje pytanie skąd maja mój numer usłyszałem, że z ogólnopolskiej bazy numerów xD. Po tym jak powiedziałem, że coś takiego nie istnieje, babka się rozłączyła, uważajcie na tych s---------w. #oszukujo #bialystok
odwrocone_ytrewq - Właśnie miałem telefon od naciągaczy, od razu jak usłyszałem, że z...

źródło: comment_KGZ1db20s4AERgkPb0WuT6HZwFzUqGJV.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odwrocone_ytrewq: Ja czekam zawsze aż powiedzą gdzie takie "spotkanie" się odbędzie i pytam się czy jest możliwy zwrot za dojazd. Pytają się wtedy coś w rodzaju "A to gdzie się dodzwoniłam? Nie do Gdańska?" I mówię im, że do Iwonicza Zdroju ( ͡° ͜ʖ ͡°) kod pocztowy 38-450. Koniec gadki i spokój od jakiegoś czasu xD
  • Odpowiedz
@odwrocone_ytrewq: a twoje dane sie zgadzają (imie nazwisko) jak dzwonią? Jak tak to gdzies musiales sie zgodzić. Niektorzy dzwonią i specjalnie nie pytają o nic i tylko leca z tematem żebyś czasem sie nie dopytywal.

Większośc baz mają z jakiś gównianych konkursów w necie, więc jak ktoś brał udział bo myślał że dostanie nowy telefon czy telewizor za friko i podał nr to sam jest sobie winny.
  • Odpowiedz
@ekkis nie pomyślałem o tym czy znają moje imię i nazwisko ale znają mój numer oraz miejsce zamieszkania, w necie nie o---------m poza wykopem, nikt nie byłby w stanie skojarzyć numeru oraz miasta bez pomocy trzeciej osoby
  • Odpowiedz
@odwrocone_ytrewq: Kiedyś miałem numer w orange, który służył do kontaktowania się z kilkoma osobami. Nikomu obcemu go nie podawałem, nigdy nie był podawany w internecie, ani w żadnych formularzach, zamówieniach itp. Dziwnym trafem zaczęły przychodzić smsy z pizzerii Dominium, do tego minimum trzy razy w tygodniu połączenia o wygraniu garnków, sprzętu rtv itp. Więc nie trzeba być specjalnie bystrym, żeby zauważyć kto udostępnia numery telefonów.
  • Odpowiedz
@odwrocone_ytrewq: Pytam bo ludzie podają w tych konkursach dane ale juz np. wymyslają nr telefonu i przez takiego cepa mozna przypadkiem do takiej bazy trafic na nazwisko innej osoby, bo nikt tego nie weryfikuje. No ale jak miejscowosc sie zgadza :)

Warto za każdym razem zapytać skąd mają dane, prawnie powinni odpowiedzeć, no i wtedy usunąc, ale to już różnie bywa :/

@high_hopes: j/w, może ktoś podał twój
  • Odpowiedz
@ekkis: Numer w rodzinie i trzech znajomych. To nie był telefon z którego korzystałem na co dzień tylko ściśle do określonych kontaktów. Nikt go nigdzie nie podawał, bo każdy z mojego otoczenia szanuje swoją prywatność, więc to nie wchodzi w grę.
  • Odpowiedz
@high_hopes: Wystarczy że ttoś zupełnie przypadkowy zamienił jedną cyfre w swoim numerze i z tego wyszedł twoj nr. Oczywiście jeżeli dane się zgadzają to znaczy że Orange to chuje :]
  • Odpowiedz
@odwrocone_ytrewq: U mnie ostatnio zadziałąó hasło "A kto jest administratorem moich danych osobowych?" Też się rozłączyli

Ale uważajcie, jak podadzą wam numer gdzie możecie dowiedzieć sie kto za tym stoi nie dzwońcie, bo jest płatny.
  • Odpowiedz
jak dzwoni mi dziwny numer to przed odebraniem sprawdzam w necie. Jeśli to numer nękający to ich od razu zapisuje w książce telefonicznej, żeby na przysz£ość nie odbierać. Polecam.


@NitaInco: Po co? Instalujesz appkę "odebrać telefon?" na Androida (iPhone niestety płatne) i masz od razu info czy to scam, ludzie sporo raportują (ja również). Na ajfonie śmiga całkiem spoko appka Hiya bodajże od Facebooka (nie trzeba wysyłać kontaktów i nie
  • Odpowiedz