Wpis z mikrobloga

Mirki, jaka książkę mozecie mi polecić w klimacie fantasy ? Czytałem wiedźmina i był rewelacyjny , teraz szukam czegoś przynajmniej porównywalnie obszernego (żeby przygoda nie skończyła się zbyt szybko). Zależy mi żeby nie było to w ciężkim klimacie jak gra o tron tzn dużo polityki, wojen itp. Bardziej coś aby przeżyć przygodę w tym świecie fantasy. Liczę na waszą pomoc , dzięki :D ! #fantastyka #fantasy #ksiazki #wiedzmin
  • 25
  • Odpowiedz
@Wampirok: Może cykl o Koniaszu Zambocha? Taki czeski odpowiednik Sapkowskiego i jego Wiedźmina.
Jest jeszcze Glen Cook i jego niektóre cykle.
Masz jeszcze "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza" Wegnera, z tym, że czwarta, ostatnia póki co część, jest dosyć ciężkawa.
  • Odpowiedz
@Wampirok: "Archiwum burzowego światła" Sandersona, gorąco polecam. :) Przez pierwszą trzeba trochę przebrnąć, ale się rozkręca, a druga część to już jazda na całego. ;) Jedno z lepszych fantasy.
  • Odpowiedz
Zależy mi żeby nie było to w ciężkim klimacie jak gra o tron tzn dużo polityki, wojen itp.


Oj tam. Bierz Malazańską Księgę Poległych.
Ciężkie, patosowe, pełne wojen i przemocy i cholernie rozległe (10 tomów głównej sagi)
  • Odpowiedz