Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Wielka prośba, co lepiej
http://allegro.pl/pedaly-shimano-spd-pd-m424-bloki-enduro-mtb-i7139562215.html
czy
http://allegro.pl/pedaly-spd-shimano-pd-m520-czarne-bloki-mtb-i6915188974.html
Do pracy w SPD i na dalsze wycieczki również. Na ryby albo na działke w zwykłych butach, mniej więcej raz na tydzień, może częściej trochę. Które rozwiązanie będzie lepsze?
#kolarstwo #rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Simfecstio: żadne z nich jeśli chcesz jeździć tez w zwykłych butach.
Nakładki to pomyłka. To służy tylko do tego byś mógł świeżo zakupionym rowerem wrócić do domu w lakierkach. Nic ponad to.

Z kolei SPD z platformą są dość niewygodne w takiej sytuacji gdyż zatrzask z niej wystaje. To nie są pedały uniwersalne ale mające dawać lepsze oparcie buta. Choć generalnie można się do tego przyzwyczaić no ale jakoś tam
  • Odpowiedz
p.s. widzę te teraz te nakładki są solidniejsze niż kilka lat temu (i znacznie droższe) jednak nie do końca jestem przekonany że tworzywo nadaje się tego. Zatrzaski trzymają dość mocno a to mimo wszystko jest tylko tworzywo.

Ja w działkowym rowerze mam turystyczne SPD vellgo i skojarzyłem teraz że są one jednostronne i jazda w zwykłych butach po stronie z zatrzaskiem to komfortową zupełnie nie jest. I jednak ciężko się przyzwyczaić :)
  • Odpowiedz
@Simfecstio: pamiętaj tylko że zatrzaski trzymają naprawdę mocno a to jest tworzywo. Osobiście nie testowałem ale nie wierzę że to może wystarczyć na dłużej. Metalowe bloki się ścierają od zatrzasków co dopiero plastik...

Co do obracania - jeździłeś kiedyś z noskami albo strapamj? Tam trzeba zawsze obracać. Nie jest to problem. Swoją drogą do uniwersalnego roweru to są bardzo dobre rozwiązania.
SPD jest ok ale jak masz tylko jeden rower
  • Odpowiedz
  • 0
@bibsz zdecydowanie wolałbym SPD. Tym bardziej że mam takie buty ;) takie jednostronne ładniejsze i uniwersalne ale z platformy lepiej jakbym tylko czasem używał. Eh same trudne wybory ;)
  • Odpowiedz