Wpis z mikrobloga

#medycynapracy #medycyna #zdrowie #lekarz #okulista #astygmatyzm #pracbaza

Mirki, czy astygmatyzm może być dużym przeciwwskazaniem aby uzyskać uprawnienia powyżej 3 metrów?

Robiłem sobie dzisiaj badania do nowej pracy, no i badanie stereoskopowe (takie trzy pręciki i pokrętło) nie wyszło zbyt dobrze... Źle ustawiłem pręciki. Jutro idę do okulisty który ma powiedzieć co i jak, ale jestem ciekaw czy ktoś z was miał podobną sytuację?

(nie jestem pewien czy to astygmatyzm)
  • 11
@Chicane: to nie musi być astygmatyzm (ja nie widzę za dobrze stereoskopowo bo mi się to po prostu nie do końca rozwinęło ale nie mam atygmatyzmu). I to Ci lekarz powie czy jest przeciwwskazanie w Twoim przypadku, ale może być (w moim by było).
@Chicane: Jeśli nie masz widzenia stereoskopowego/przestrzennego to nie ma szans na uprawnienia powyżej 3 metrów i jeszcze kilka innych ograniczeń. Astygmatyzm to trochę osobna sprawa, ale przy braku tego widzenia często występują inne wady wzroku. Co to znaczy nie zbyt dobrze? I co to był za lekarz? Okulista powinien to zbadać dobrze ale to też zależy na jakiego trafisz.
@Chicane: no niestety, znam to. Ale może jeszcze u okulisty się coś wyjaśni, może pomyłka, nie miałeś nigdy wcześniej podobnych badań? np. przy prawo jazdy? Nie byłeś wcześniej u okulisty?
@Chicane: to ciekawe bo jednak dość często sprawdzają widzenie obuoczne, może faktycznie coś z urządzeniem było nie tak. Jeśli Ci zależy to wypytaj dokładnie okulistę. I żeby zbadał też dokładnie nawet możesz próbować dwa razy podejść do badania albo poprosić inną metodą.
@nick8 okulistka była w porządku, dała mi takie okulary jak w kinie 3d się miałem na kartce rozpoznać które elementy wydają mi się nieco inne niż reszta, czyli nieco wypukłe. Dwa w miarę szybko odgadlem a pozostałe dwa trudniej ale dało radę. Być może każdy lekarz, do tego inaczej może podejść, ale akurat ta babka była spoko, ostatni element to mi sama palcem wskazała praktycznie.

Oczywiście napisała że mogę pracować powyżej 3m