Wpis z mikrobloga

Witam Mirki! :)
Czy ktoś z Was jest w stanie wypowiedzieć się na temat pracy za granicą? Gdzie najlepiej pojechać, żeby zarobić "Na czysto" (po odliczeniu opłat) jak najwięcej, nawet pracując na najniższej krajowej...
Żyjąc na niskim standardzie życia ile +- można wyjąć z takich krajów, pracując np: w fabrykach, magazynach?

Jeśli macie jakieś swoje doświadczenia, to byłbym wdzięczny gdybyście je tutaj napisali.
Sam mam troszkę rodziny za granicą i widzę, że wiedzie im się w miare dobrze, myślałem coś o Norwegii bo mam tam wujka i może udałoby się coś z kwestią zamieszkania (jakiś pokoik wynająć), żeby zawsze było taniej jednak najpierw pytam się tutaj, bo może są jakieś lepsze kraje niż Norwegia... Słyszałem też trochę o Irlandii, Islandii no i Holandii.
Anglia już chyba odpada...

Jestem ciekawy ile +- na niskim standardzie życia i na nawet najniższej krajowej można zarobić rocznie na czysto, tak aby odłożyć sobie pieniądze na np: życie w Polsce... Czy możliwe jest 30-50 tysięcy rocznie?

Z góry dzięki! :)

#pracazagranica #praca #zarobki #emigracja #pieniadze
  • 13
@Yakooo
Szwecja +/- 15k pln miesięcznie. Ja pracuje w branży budowlanej praktycznie też zerowe koszty jeśli chodzi o mieszkanie no nie płacę nic. Jeśli masz auto to polecam sobie żywność zabrać z Polski bo tutaj nie dość że nie zbyt smaczne to drogie jak #!$%@?. Gdybym jednak miał mieszkać tu na stałe to mógłbym klepac więcej pieniędzy i wtedy bym się nie martwił o cenę żywności.
Na razie próbuje zrobić jakiś research, chciałbym wyjechać za granicę na kilka lat i coś sobie odłożyć, czytałem o Irlandii, Islandii i Norwegii bo wydaje mi się, że na ten moment, te kraje są bardziej bezpieczne niż (Francja-Niemcy), jednak nie powiem, że Niemcy też mnie jakoś interesują.
@adronix: Pracujesz z jakimiś Polakami? Właśnie mój wujek pracuje w Norwegii w branży budowlanej (wykończeniówka), ale najzabawniejsze jest to, że żyje tam już chyba ponad 10 lat i nie potrafi ani angielskiego ani norweskiego...
A jak to wygląda u Ciebie z mieszkaniem? :O
@Yakooo oprócz mnie pracuje w firmie jeszcze dwóch Polaków.
A z mieszkaniem mam tak że oprócz tej roboty w budowlance mam jeszcze jedną na weekendy w dużym parku, przyjeżdżalem tu kiedyś z ojcem a teraz sam, po starych znajomościach ojca mam te prace w parku i trzyma mnie ona tutaj między innymi właśnie ze względu na mieszkanie. Nie mam stałego dostępu do internetu czy jakichś super luksusow ale wokół jest cisza która
@taktosiekonczy czuje tu #!$%@? się do mojego komentarza, odpowiedź ma wyżej dlaczego nie płacę za mieszkanie, w pewnym sensie mieszkając tutaj robię za darmowa ochronę na dworku którego posesja liczy ponad 1000ha a właściciele często wyjeżdżają, pracuje również u nich w soboty, ogarniajac ogród itp. Tak tylko wyjaśniam
@Yakooo szybko licząc kalkulatorem około 160k ale zawyzylem koszty utrzymania wiec praktycznie zostało by pewnie więcej, to zalezy też na jakim poziomie chcesz żyć bo jedząc dziennie Suchy chleb i popijać mlekiem możesz nawet i 200k zaoszczędzić
@Yakooo
https://www.poloniainfo.se/bazar/ogloszenia-w-szwecji/4/praca-dam-prace-w-szwecji
Tu masz ogłoszenia od Polaków, możesz sobie wybrać interesujące Cię ogłoszenia i popytać. Ofert poniżej 90sek na godzinę nawet nie bierz pod uwagę, taka optymalna stawka tutaj to 130 koron. Później możesz trafić na coś lepszego. Często też Szwedzi szukają Polaków do jakiejś krótkiej roboty np. Wykaszania traw, malowania itp. Dobrze jakbyś znał angielski. Ale jeśli masz rodzinę w Norwegii to lepiej tam zagadaj po znajomości znajdziesz lepsze oferty.