Wpis z mikrobloga

Podzielę się pozytywną historią. Mój ojciec pracuje w zakładzie gdzie przyjmują cysterny z towarem. Z powodu pewnych problemów z towarem jeden z kierowców (Ukrainiec) stoi pod firmą od ponad tygodnia. Zostało mu przez to dość mało pieniędzy, siedzi sam w kabinie, od kilku miesięcy poza domem, jak to kierowca, wiadomo.

Dzisiaj tata po niego pojechał i zaprosił go na herbatę (tzn. na obiad). Bardzo nie chciał jechać, bo skromny facet, nie chciał przeszkadzać, ale zgodził się przyjechać tylko na herbatę na chwilę. Zanim to nastąpiło uparł się że kupi ciasto (ojciec po polsku powiedział ekspedientce żeby ukroiła mniej bo gość i tak ma mało pieniędzy a chciał kupić kilo drogiego ciasta) bo "nie można jechać w gości z pustymi rękami". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale ostatecznie przyjechał, zjedliśmy obiad, porozmawialiśmy (znamy rosyjski więc bez problemu) obejrzeliśmy skoki, zjedliśmy ciasto, wypiliśmy kawę. Bardzo sympatyczny i ułożony facet, po studiach ale jako kierowca zarabia 2x więcej niż w swoim zawodzie (i tak psie pieniądze).

Jak odjeżdżał to tak nam dziękował że prawie się popłakał. Szkoda mi się go zrobiło, ale cieszę się że chociaż zjadł sobie domowy polski obiad i porozmawiał sobie z kimś. Może wyjedzie z kraju z trochę lepszymi wspomnieniami o Polsce czy Polakach.
No i szanuje rodziców że tak zupełnie obcego człowieka zaprosili.

#truestory #feels #ukraina #pracbaza #czujedobrzeczlowiek
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@00df00df: i to ja szanuje znam bardzo dobrze ich i transport. Polacy ostatnio zaczęli się domagać jakiś normalnych stawek i warunków i Ukraina wchodzi. Ale chłopy no przewalone mają dokładnie w budzie dostanie 2x więcej niz po dobrych studiach ale jak wyjeżdża to na 3 miechy a są sytuacje że właśnie coś się nie zgadza i tydzień stoisz albo dwa. Ostatnio w Anglii spotkałem litwina na prakingu firmy już 2
  • Odpowiedz
@Primusek jego przodkowie mordowali naszych i to jego wina? To taka #!$%@? logika, osądzanie kogoś za to co zrobili jego przodkowie. Mnie to #!$%@?, liczy się tu i teraz. Liczy się to jakim jest człowiekiem a nie co robił jego dziadek.
  • Odpowiedz
@Primusek: Masz jakieś dowody genetyczne, że to akurat jego przodkowie? Jak twój dziadek #!$%@?ł sąsiadowi krowę, to uważasz, że Ty powinieneś teraz za to trafić do więzienia a wnuczki sąsiada mogą pluć na twój widok i nazywać się złodziejem?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@00df00df: Jedna sytuacja nie osądza całego narodu, lecz z takowych wychodzą stereotypy, przykładowo ja miałem ostatnio taką akcję:
Siedziałem ze znajomym w knajpie, piwkowaliśmy, gdy nagle Ukraińcy zaczęli szukać zaczepki do mojego znajomego, później gdy zbieraliśmy się do domu, doszło do rękoczynów między moim znajomym a jednym z czterech Ukraińców, skoro już do tego doszło, potyczkowali się 1vs1, ja po prostu ogarniałem resztę aby się nie wtrącała i żeby walka
  • Odpowiedz
@00df00df: Bardzo fajnie, ale powiem szczerze, że Ci kierowcy z ukrainy to są na ogół miłe chłopaki. Pracuje w miejscu gdzie jest medycyna pracy i codziennie przychodzi jakiś kierowca, ostatnio zepsuło mi się to coś od biurka, żeby klawiaturę wysuwało i jakiś młody chłopak z ukrainy własnie poschylał się porobił dokręcił, bardzo miłe z jego strony, tym bardziej, że sam zapytał się czy może mi to naprawić ʕ
  • Odpowiedz