Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #peugeot

Mirki, dziewczyna ma Peugeota 307 1.4 benzyna (Samochód kupili jej rodzice, kiedy jeszcze nie była moją dziewczyną - nie dopuściłbym do tej tragedii ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Po zepsuciu się wszystkiego oprócz silnika skrzyni biegów hamulców i układu kierowniczego przyszła pora wymienić filtry i olej. Poszukałem trochę po internecie i wyszło, że producent zaleca Total Quartz 9000 5W40. Zawsze byłem zdania, że jak producent zaleca coś takiego to nie od czapy, tylko ktoś nad tym myślał i nie ma co się z nim kłócić, ale ten olej jest tani (75zł za 5l), a jako,że wchodzi ok 3l to zastanawiałem się czy nie lepiej kupić coś lepszego. Wiem, że to auto może tego nie warte, ale wolę wydać więcej i mieć spokój.

Ma ktoś doświadczenia z Totalem?
  • 18
@kapuczina_corki_somsiada: @Elrok: Zebyscie sie nie zdziwli.

Przypowiastka, ktora to pisalem wiele razy. Jak Citroenem C5 (tez zaleca Total) zmienialem olej co 30k , bo tak mowi producent to sie ludzie (lacznie z niektorymi fachowcami) pukali po czole. Jak przekroczylem 200 tysiecy to juz zalecali zmiane na polsyntetyk. Po 300 na full syntetyku wymienianym co 30kkm mowili wprost, ze jestem jebniety. Jak przekroczylem 400kkm to nikt sie nawet nie odezwal. (
@emerjot: Nie wiem, nie znam się na tym. Gdybym wiedział to bym nie pytał. Po prostu zdziwiła mnie ta niska cena. Wcześniej jak kupowałem zalecane przez producenta do Mini czy BMW to kosztowały prawie 2 razy tyle.
@bigger: Co do zmiany co 30 tys to czytałem o tym i przekonującym mnie argumentem jest ten, że po 15 filtr może być już pełny. Ale wiadomo, że różnie jest zależnie od samochodu.
@Elrok: no wlasnie, wszystkie oleje spełniają wspólne normy i klasyfikacje, te rekomendacje producentów to czysty marketing, takie jest moje zdanie, widziałem ludzi którzy kupują do 15 letniej Astry olej GM bo producent tak napisał w ksiażce, a wystarczyłby połowę tańszy Lotos, bo ma te same właściwości. Większość ludzi różnicy nie poczuje i nie zobaczy, chyba ze obejrzą swój silnik w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)