Wpis z mikrobloga

c.d. A pomoc mozna organizowac bez bycia organizacja, jakby porownac mapki np ilosci schronisk i oficjalnych fundacji z tym ile osob prywatnie prowadzi rozne domy tymczasowe i akcje to ilosc punktow musialaby sie zwiekszyc wieloookrotnie

Takze sadze, ze cos tam w kierunku ofiar przemocy sie dzieje, moze po cichu jakas zbiorka rzeczy plus poszukanie prywatnymi sciezkami pomocy prawnej

Ale owszem- wiekszosc konczy tylko na gloszeniu swoich pogladow, nie na dzialaniu
  • Odpowiedz
Ten niełatwy temat świetnie, moim skromnym zdaniem, podsumowuje Louis CK w swym najnowszym programie "2017". Stwierdza w nim, że "aborcja jest równoznaczna z zabijaniem dzieci... chyba, że jednak nie jest - może jednak aborcję można przyrównać do stawiania klocka? (...) Z pewnością, dla jednych winna równać się z zabijaniem, dla innych - ze stawianiem klocka, gdyż w tak ważnej sprawie nie ma miejsca na nic innego poza tymi skrajnościami".
Trudno mi się
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: Nie znasz mnie nawet i nie wiesz jak mam na imię, ale uzurpujesz sobie prawo do głoszenia czy mam skrupuły czy nie oraz na czym powinnam się skupiać. W związku z tym myślę, że jako środowisko anty-rigcz powinieneś się skupić na usunięciu konta.
  • Odpowiedz
@sal3m: może się wygadają jednej najbliższej osobie, ale raczej nie wszystkim.
Oficjalnie popierać a przyznać się do działania i narazić się na lincz to co innego.

A jest też spora grupa popierających po cichu, których byc może nawet byś nie posądził
  • Odpowiedz
@alejandra15: pewnie już wszystko zostało napisane po raz n-ty w temacie aborcji, ale ja od siebie dodam, że aborcja na żądanie jest dobra, ponieważ dzięki niej na świat przychodzi mniej owoców żywota ludzi niepotrafiących się nawet zabezpieczyć przed niechcianą ciąża. Ci ludzie się do niczego nie nadają.
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie a wyobrażasz sobie hasło: kara śmierci jest ok? Eutanazja jest ok? To jest zrownanie trudnej i niewyobrazalnie emocjonalnej decyzji do hasla typu: tatuaze są ok. Tu jest ten absurd, splycanie czegoś tak istotnego.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Uuuu, Twój komentarz ad personam odnoszący się do mojej inteligencji może być, ale jak ja użyję w kontrze tego argumentu to już nie? Gdzie tu sens, gdzie logika? Skoro radzisz mi usunięcie konta, to ponieważ sama na początku zastosowałaś ten argument, powinnaś sama dostosować się do swej rady (ale raczej nie spodziewam się, że masz rigcz, więc niestety Twoje feministyczne "myśli" będę miał "przyjemność" spotkać jeszcze nie raz.

Poza
  • Odpowiedz
@alejandra15: Przecież w Polsce i tak się skrobie/łyka arthrotec na potęgę. A jak nie w piwnicy w Polsce, to kilka godzin samochodem w którymkolwiek kierunku. Powinnaś być tego świadoma jako lekarz, że utrudniając dostęp obniżasz jedynie jakość opieki nad tymi kobietami, które jak będą chciały abortować to i tak wyabortują, pytanie w jakich warunkach i kto później będzie z tego powodu miał robotę i kto za to zapłaci. W latach
  • Odpowiedz
@alejandra15: Mnie ten obrazek żenuje, ale dlatego że trywializuje bardzo zniuansowany problem, na który nigdy chyba nie będzie całkowicie jednoznacznej odpowiedzi. Obie strony barykady wykorzystują tę kwestię do zbijania "kapitału politycznego".

Decyzja o aborcji to nie jest decyzja w stylu którą torebkę kupić czy jaki tatuaż sobie zrobić...
  • Odpowiedz