Wpis z mikrobloga

@niunix Bo obslugi RStudio i liczenia srwdniej z kolumn w pandas srednoo ogarniety programista nauczy sie w jedno popoludnie.

A datascience bez znajomosci statystyki to jak programowanie w htmlu.
  • Odpowiedz
@HodOR_is_coming: @biwalencik: @niunix: A ja odpowiem: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że problem polega na tym, że @biwalencik jest oldschoolowcem i DSem takim jacy powinni być (czyli Doktorat + godlike koding skillz + super wiedza ze staty etc). Zgodnie z tym podejściem DS to jest pozycja Eksperta czyli NIE ISTNIEJĄ JUNIORZY DATA SCIENTIŚCI. (W sumie też tak uważam :D)

Niestety, cały hype na
  • Odpowiedz
@rith: hmm dostałem propozycje bycia ambasadorem pewnej firmy informatycznej na SGH, więc chcę się wykazać nie tylko pod względem organizacyjnym ale też merytorycznym i zapronować im jako jeden z benefitów dal mnie np. staż za rok. :)
  • Odpowiedz
@darkelf: z tego co widziałem to dużo ofert ds/ml nie pojawia się na dużych portalach jak pracuj tylko np. na grupach na fb i mniejszych portalach jak nofluffjobs czy stackoverflowjobs
  • Odpowiedz
@HodOR_is_coming: @niunix: @rith: @biwalencik: zrobilem data scientist track w r i pythonie na datacampie, robilem kursy od andrew ng, z fast.ai itd cisne na kaggle i pracuje w zawodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec moge sie jako tako wypowiedziec

datacamp jest dobrym wprowadzeniem, bo oni tlumacza dosc pobieznie i prowadza za raczke w kazdym cwiczeniu. Ale na tym sie konczy. ja wiem, ze plejada
  • Odpowiedz
@mam_Cie_na_strzala: Od nowego semestru zaczynamy z nowymi projektami: prawdopodobnie rozpoczniemy współpracę z Legią plus z kilkoma innymi firmami, organizujemy spotkania co tydzień z ciekawymi prelegentami, w planach mamy tez hackathon. Ogólnie to SKN jest nastawiony na podejście biznesowe w wielu aspektach.
  • Odpowiedz