Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty upadną. #bitcoin nie nadaje się do mikropłatności. #altcoiny nie stanowią realnej alternatywy dla #btc w dziedzinie płatności. Obecne możliwości płacenia za jakąkolwiek usługę czy produkty są znikome. Do tego skrajnie niestabilny kurs. Nie można też ignorować tego, że większość kryptowalut to sacam, Vaporware, lub same slogany marketingowe. #altcoin #litecoin #ethereum #oyster #cardan #iota

Artykuł z 1995 roku: "Why the Internet will Fail." https://thenextweb.com/shareables/2010/02/27/newsweek-1995-buy-books-newspapers-straight-intenet-uh/
d.....r - #kryptowaluty upadną. #Bitcoin nie nadaje się do mikropłatności. #Altcoiny ...

źródło: comment_gY1zQlLj2CeEAKsnvH3s1i9rNMOsuJCm.jpg

Pobierz
  • 22
@drakkar: a tak naprawde, bez hype “bo blockchain!”, to BTC nadaje sie do platnosci? Naprawde myslicie, ze to bedzie popularne? Wlasciwie dlaczego?

Indywidualnie: kto z nas bedzie za kazdym razem wymienial zarobione fiaty na BTC tylko po to zeby nimi zaplacic? Zarabiam $ (patrz akapit nizej) wiec musze je sprzedac zeby kupic BTC, odbiorca dostaje BTC, ale musi je sprzedac zeby kupic $, paranoja. Teraz wystarczy przylozyc karte VISA do czytnika.
@drakkar: Po pierwsze, mowimy o marnych 3 tys ton pszenicy.

Po drugie jednak wyzwania sa - z tego samego artykulu": "A jednak w tyAkceptacja płatności w bitcoin wiąże się z wyzwaniami związanymi z niestabilnością rynku, ale obecnie istnieją kontrakty futures na giełdach, takie jak te prowadzone przez CME Group Inc., które umożliwiłyby hedging".

Wiesz na czym polega hedging? Otoz beda chcieli "uwiazac" kurs do innej waluty, pewnie USD (bo mowa o
@Iguan no dokładnie, znowu masz rację. To tak jak z kupowaniem pizzy na pyszne.pl . Niby płacisz w Bitcoinach, a tak naprawdę cena pizzy wyrażona jest w zł i pizzeria dostaje złotówki. Płatność BTC i tutaj to tylko chwyt PR.

Wiesz na czym polega pośrednictwo płatności BitPay?
@drakkar: Tak, przeczytalem sobie. Za oplata 1% wartosci transakcji sprzedawca bedzie mogl przyjac BTC, zamienic na fiat i wplacic na swoje konto bankowe. Czyli klient swoje fiaty zamienia na BTC (pewnie tez nie za darmo), a pozniej sprzedawca w druga strone BTC na fiaty (za oplata). Hmmm, tylko po co?
@Iguan to jest rechot historii. Czytałem artykuł o tym, że internet upadnie. Czytałem go wczoraj w kawiarni po mroźnym spacerze... z komputera, który cały czas miałem przy sobie w kieszeni spodni.
@drakkar: Nie zamierzam sie z Toba klocic, po prostu pytam gdzie ta przewaga placenia w BTC. Co mi powyzszym sugerujesz? Ze skoro nie widze sensu zamiany (za oplata!) fiat-btc-fiat i placenia waluta ktora skacze po kilkadziesiat procent to znaczy, ze chce zabierac komputer na plaze? Nie, nie chce.
Co mi powyzszym sugerujesz?

@Iguan dziś pewne rozwiązania w dzisiejszym kontekście możliwości wydają się absurdalne. Za kilka(naście) lat absurdem może będzie, to jak dziś krytykujemy niedorozwinięte, rodzące się teraz technologie.
@drakkar: porównanie krypto = internet jest nie trafne. Jak już blockchain = internet. I blockchain będzie sie rozwijał, krypto niekoniecznie.

złoto upadnie, nie nadaje sie do placenia w żabce


@wetnosekoala: ale #btc nie miał być złotem tylko służyć do płatności. Przeczytaj whitepaper ;)