Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprawdźmy część przekonań o #programista15k

Poświęcicie 1 minutę na wypełnienie sondażu?

Ankieta Google: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLWjmBuLHO26J7F_E2rogpdgwztZTVQmBw7XBIebrSv-AjHA/viewform

Wpiszcie prawdę, żeby potem móc porównać odpowiedzi. Może też jesteście ciekawi, jak ktoś inny zarabia. Dajcie ewentualnie plusa, żeby się ankieta utrzymała dzisiaj, chociaż i tak tu wrzucę wyniki. Chciałbym, żeby może ze 100 osób wypełniło... żeby było co porównać.

#programowanie #webdev #php #css #cpp #informatyka
asfalt6 - Mireczki, sprawdźmy część przekonań o #programista15k

Poświęcicie 1 minu...

źródło: comment_Gxv4l9wh7sGd8pk6wlsFdp9Z5STM9gCz.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@canto: 13 netto b2b. Wiem ze jak ktos jest prosem w starej, niszowej technologii to będzie zarabial kupę kasy, bo mało jest takich osób. No rzeczywiście w #!$%@? trudne do zrozumienia, muszę nabarać pokory trochę żeby to ogarnąć umysłem xD
  • Odpowiedz
@konra420: na bank po roku czasu masz takie zarobki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaka technologia, ile faktycznie lat doświadczenia? Po roku czasu to jeszcze człowiek baaaardzo mocny junior (jak zaczyna od 0), którego trzeba kontrolować, pilnować i uczyć na każdym kroku, inaczej architektura aplikacji jest nie do odratowania, a deploye na produkcji kończą się katastrofą. Jestem ciekaw, która to firma taka hojna i nie dość że Tobie
  • Odpowiedz
@arti040: przy czym top stawki w javascript to nie jQuery, a Angular, React, a to już jest wyższy level, aby zrozumieć i pisać dobrze - tego się nie da ogarnąć dobrze w krótkim czasie.

Co niektóre wykopki tutaj pokazują, że byle jaki seba, zamiast robić w MCDonald, zatrudniłby się gdziekolwiek w IT, na start dostał 3-4 do łapki, a po roku miał 10k
  • Odpowiedz
@damianoos: xD Full stack, java + angular warszawa. Uwierz mi, nie kłamie, zwodowego doswiadczenia 10 miesiecy, programuje od poltora roku. Jestem dobry po prostu, szybko się ucze i w sumie większość wolnego czasu spędzam na kodowaniu. Nie mierz wszystkich swoją miarą, to że ty byś nie umiał się w rok nauczyć kodowania na regulara, nie znaczy że nikt inny nie umie ( ͡° ͜ʖ ͡°) pzdr
  • Odpowiedz
@konra420: tak się składa, że siedzę w branży 10 lat, ostatni okres to team leader, PM + rekrutacje i dobrze znam realia (korelacja doświadczenie - zarobki). Swoją miarę znam i dobrze wiem, ile trwa zaadoptowanie się do danej technologi nawet będąc na poziomie seniora i dalej tego po prostu nie kupuje - albo jesteś geniusz albo troll, co to na siłę tutaj chciał pokazać jacy to inni są beznadziejni (bo tak
  • Odpowiedz
@damianoos: xd wiem, że jeszcze masa rzeczy przede mną do nauczenia, nie twierdzę że nie, odpowiadam tylko na twoje zarzuty że kłamie co do zarobków. Nie zawsze lata doświadczenia przekładają się na umiejętności, ludzie uczą się w baardzo różnym tempie. Ja po 10 miesiącach oceniam że mam wiedzę i wyczucie jak przeciętnie osoby po 2 latach. Znam ludzi z 3-4 letnim doświadczeniem, którzy są idiotami no po prostu i gówno potrafią.
  • Odpowiedz

Witam ponownie, opiszę tu krótko wyniki ankiety.

Jestem bardzo zaskoczony liczbą odpowiedzi - po usunięciu wszystkich trolli (czego się spodziewałem, wpisywane były różne głupoty np. w nazwie miejscowości, ale w końcu wypok), przeanalizowałem 1096 odpowiedzi z Polski. Nieco ponad 100 odpowiedzi było z zagranicy.

W ogóle zajęło to bardzo dużo czasu, bo każdy wpisywał w innym formacie ("5k", "5kzl", "5", "5tys", "5000", "5000zł" itp.). Ale dziękuję za bardzo wiele DOKŁADNYCH wpisów: 6782,21
asfalt6 - ! @dluto: @wildcat89: @dzek: @pkub: @DROPTABLEusers: @FeloniousGru: @Feloni...

źródło: comment_HfEyizLdwgcSnzRHZ95r3anGnTAWdxde.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@trzeci: nope, masz zły kompilator:P

0xff to -1 przy założeniu 8bitowego typu 'signed char'. Gdy typ nie jest wyspecyfikowany, domyślnie jest to 'signed int', który z definicji ma minimum 16bitów - czyli śmiało zmieścimy tam 0xff;)

A poza tym, możesz mieć akurat kod na platformie gdzie char ma 9 bitów, i tam 0xff nawet na 'signed char' da 255:P
  • Odpowiedz