Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprawdźmy część przekonań o #programista15k

Poświęcicie 1 minutę na wypełnienie sondażu?

Ankieta Google: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLWjmBuLHO26J7F_E2rogpdgwztZTVQmBw7XBIebrSv-AjHA/viewform

Wpiszcie prawdę, żeby potem móc porównać odpowiedzi. Może też jesteście ciekawi, jak ktoś inny zarabia. Dajcie ewentualnie plusa, żeby się ankieta utrzymała dzisiaj, chociaż i tak tu wrzucę wyniki. Chciałbym, żeby może ze 100 osób wypełniło... żeby było co porównać.

#programowanie #webdev #php #css #cpp #informatyka
asfalt6 - Mireczki, sprawdźmy część przekonań o #programista15k

Poświęcicie 1 minu...

źródło: comment_Gxv4l9wh7sGd8pk6wlsFdp9Z5STM9gCz.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@asfalt6: bez sensu pytanie i zarobki. Co z B2B? Netto przed czy po ZUS? Przed czy po podatku dochodowym? Jak mam bezpłatny urlop albo L4 to zanim odłożę na te dwie rzeczy czy po tym? Zanim odłożę sobie na emeryturę, którą normalnie odkładał by za mnie pracodawca (pomińmy politykę; jestem na b2b bo w to nie wierzę, ale wziąć pod uwagę trzeba) czy po tym jak sobie odłożyłem? Na fakturze
  • Odpowiedz
@Vetinari: chyba przeczytałeś dwa pierwsze zdanie. To co zostaje po podatkach i ZUS ma sie ni jak do tego co dostaje osoba na UoP jako netto jak musisz sam jeszcze odłożyć na urlopy, chrobowe i emeryturę.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: ZUS opłacasz wiec na emeryturę odkładasz podobnie jak na UOP; chorobowe możesz sobie dobrowolnie opłacać (lub dogadać się); a urlopy to już zależy jak się dogadasz z drugą stroną (i w zależności możesz to odjąć od kwoty na rękę albo nie)
  • Odpowiedz
@WyjmijKija Nie rozumiesz. Na emeryturę to sobie odkładasz jak chcesz, bo zakładam, że poza ZUS. A na UoP to myślisz, że ta emerytura się nagle robi realniejsza i nie trzeba odkładać? Chorobowe i urlopy zależą od umowy, więc trudno jakoś to porównać, dlatego się liczy umownie tak jak napisałem, bo jak ktoś ma płatny urlop w umowie to jak go ma sobie dodać? Czy ten kto nie ma ma odjąć? Zawsze
  • Odpowiedz
@Vetinari: uwierz, że dużo ludzi wierzy w te emerytury tylko mało kto się przyznaje. Urlopy itp. Się czepiam, bo wiadomo, że trzeba to uwzględnić, ale jeśli w ankiecie jest tak ogólne pytanie to wyniki będzie można sobie o kant dupy rozbić
  • Odpowiedz
@asfalt6: OHUI. Podliczyłem wszystko i zdałem sobie sprawę jak ładnie to wszystko wygląda na fakturach a jak #!$%@? wychodzi po ZUSach i dochodowym ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakby do tego jeszcze doliczyć inflację, akcyzę etc. Eh, szkoda strzępić ryja. Prawdziwym #programista15k będę pewnie dopiero za jakieś 3-5 lat (a jestem już 15 lat w zawodzie). Wołaj.
  • Odpowiedz
@arti040:

Prawdziwym #programista15k będę pewnie dopiero za jakieś 3-5 lat (a jestem już 15 lat w zawodzie)


wtf xD to ja jestem od roku i juz 10k, za rok mysle bedzie 15. Musisz chyba kiepsko robic to co robisz, albo slabo sobie kariere zaplanowałeś (ew. w jakichs technologiach dla zgredów siedzisz)
  • Odpowiedz
@konra420: Ha, bo kiedyś było inaczej. Dziś jest taki hype na np. programistów JS (i nie tylko), że wystarczy, że ogarniasz jQuery i chcesz się uczyć i już masz na start 3-4 koła. Za "moich czasów", zanim ktoś nam zapłacił za robotę, musieliśmy tłumaczyć, co to jest strona internetowa i dlaczego warto ją mieć ;-) Poza tym, to co pisałem wcześniej - co z tego, że wystawiam faktury dajmy na
  • Odpowiedz