Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprawdźmy część przekonań o #programista15k

Poświęcicie 1 minutę na wypełnienie sondażu?

Ankieta Google: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLWjmBuLHO26J7F_E2rogpdgwztZTVQmBw7XBIebrSv-AjHA/viewform

Wpiszcie prawdę, żeby potem móc porównać odpowiedzi. Może też jesteście ciekawi, jak ktoś inny zarabia. Dajcie ewentualnie plusa, żeby się ankieta utrzymała dzisiaj, chociaż i tak tu wrzucę wyniki. Chciałbym, żeby może ze 100 osób wypełniło... żeby było co porównać.

#programowanie #webdev #php #css #cpp #informatyka
asfalt6 - Mireczki, sprawdźmy część przekonań o #programista15k

Poświęcicie 1 minu...

źródło: comment_Gxv4l9wh7sGd8pk6wlsFdp9Z5STM9gCz.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@Crisu: @gryzon_c: @lewsky: @pure2408: sorry, faktycznie nie pomyślałem. Ale pierwotnie nie chciałem, żeby była to tak rozbudowana ankieta, bo myślałem, że nikt nie wypełni :)

Słuchajcie, za pół roku zrobimy aktualizację, ok? Dodam wszystkie usprawnienia, które tu wyszły.
  • Odpowiedz
ta ankieta jest bez sensu nwiekszosc wyporowych programistów 15k to po pierwsze brutto a po drugie za granicą. Takich, którzy naprawdę tyle do domu przynoszą po opodatkowaniu jest niewielu


@canto: ale co konkretnie jest w niej bez sensu? Właśnie chodzi o to, żeby zweryfikować prawdziwość "programista 15k".
  • Odpowiedz
@jamnig: problem moim zdaniem leży gdzieś indziej - raczej z próbkowaniem czy jak to się nazywa w statystyce - chodzi o to, że osoby wypełniajace ankiete nie będą reprezentatywne, nie oszukujmy się na wykop wchodzi tylko jakiś mały procent programistów w dodatku część może jeszcze nie śledzić tagów albo mieć w dupie ankietę.
  • Odpowiedz
@gryzon_c: ale przecież nikt nie twierdzi, że to będzie obraz całej branży IT. Nie po to ładuje się grube miliony w analizę rynku, żeby jakiś mirek ze swoją ankietą na googlu wypracował to samo. Wynik będzie obrazował częściowo społeczność wypoku i to jest oczywiste.
  • Odpowiedz
@jamnig: no dobra czyli na przykład wyjdzie, że programiści java średnio zarabiają na przykład 6k/netto, ale co to znaczy? Że jakaś część programistów javy która wchodzi na wykop, i to jeszcze podgrupa która wypełniła ankietę tyle zarabia a część jeszcze z tego skłamała. czyli wracając do meritum - ile tak naprawdę zarabiają programiści javy? albo ile zarabiają programiści javy na wykopie? ja dalej tego nie będę wiedział.
  • Odpowiedz
@asfalt6 na luzie, pierwsze koty za ploty. Za jaki czas planujesz zakonczyc?


@Crisu: dzięki :) no tak myślę do jutra, może do wtorku... jak zobaczę, że już przestaję spływać odpowiedzi :)
  • Odpowiedz