Wpis z mikrobloga

#debata #bron #legalizacja #korwin

Jak myślicie czy dostęp dostęp do broni palnej powinien mieć każdy? od rolnika, przez ćpuna, po gimbusów, na moherowych babciach skończywszy? czy każdy kto naoglądał się Miami Vice i nagrał w CoDa i ma troszkę kasy, może sobie kupić Glocka i strzelać do sąsiadów, tłumacząc, że to samoobrona?
Zapraszam do dyskusji
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ercefet: Czytam te statystyki z Ameryki i Szwajcarii czy tych innych krajów, do których ciągle Polska jest porównywana
Jasne, wszyscy noszą b--ń i nikt z niej nie korzysta. Rabuś wchodzi do domu z nożem bo wie, że starsza pani ma obrzyna. Tam dopiero co jaja. Ktoś ci się do domu włamuje z Ak a nie z nożem do masła. Potem zwykły napad z tv w tle, kończy się wymianą ognia
  • Odpowiedz
@gaz24wolga: tylko że wniosek wtedy się taki nasuwa. Skoro czarnoprochowiec jest groźny i może zabić tak samo jak zwykła b--ń to czemu jest legalny? Czemu temat powraca? Rozumiem że prawicowa strona może odetchnąć bo oto mamy dostęp do broni?
  • Odpowiedz
Wykorzystywanie jej w celach innych niż przewiduje pozwolenie grozi sankcjami.


@DroMak: Jakimi? Noszę b--ń sportową bo nie ma żadnych sankcji.

Ktoś ci się do domu włamuje z Ak a nie z nożem do masła. Potem zwykły napad z tv w tle, kończy się wymianą ognia jak na plaży Omaha


Dawno nie czytałem większej bzdury. Kojarzę, że były prowadzone badania z udziałem więźniów - tendencja była raczej taka, że odpuścili by
  • Odpowiedz
@Ercefet: Szwajcaria to inna część Europy, inne prawo. Porównując Polskę do krajów najbogatszych w Europie, cały czas będzie nam źle, a to z podatkami, a to z zarobkami, a to z bronią. Z Ameryką to samo
  • Odpowiedz
@DroMak: także jestem za szerokim dostępem do broni wliczając w to b--ń maszynową dla każdego zdrowego psychicznie, pełnoletniego i niekaranego obywatela. Mówię to jako posiadacz broni palnej.
  • Odpowiedz
@PikPak: i używasz jej tylko do strzelania do celów do tego przeznaczonych. Jak zabijesz tym człowieka w obronie własnej to masz problem

Nie, jak b--ń jest legalna to bandyta nie zastanowi się tylko weźmie większy kaliber
  • Odpowiedz
@PikPak: Prosta kalkulacja: jestem bandytą, chcę napaść na dom. Mierzę siły na zamiary. B--ń palna jest powszechnie dostępna więc biorę większą i silniejszą
  • Odpowiedz
@gaz24wolga: czyli wracamy do punktu wyjścia? Dlaczego więc każdy sobie nie kupi broni, a tylko psioczy w internecie jakie to prawo w polsce jest złe bo nie mogę mieć pistoletu pod poduchą?
  • Odpowiedz
@DroMak: ,,czy każdy kto naoglądał się Miami Vice i nagrał w CoDa i ma troszkę kasy, może sobie kupić Glocka i strzelać do sąsiadów" Dla mnie to brzmi jak jawne oskarżanie gier, że mogą wychować morderców.
  • Odpowiedz
@DroMak: byłeś w ogóle kiedykolwiek na strzelnicy? Masz jakiekolwiek obycie z bronią czy tylko tak fantazjujesz?

Prosta kalkulacja: jestem bandytą, chcę napaść na dom. Mierzę siły na zamiary. B--ń palna jest powszechnie dostępna więc biorę większą i silniejszą


Dobrze. Rozważmy ten przypadek. Jesteś bandytą i chcesz napaść na dom. W jakim
  • Odpowiedz
@DroMak:

Dlaczego więc każdy sobie nie kupi broni, a tylko psioczy w internecie jakie to prawo w polsce jest złe bo nie mogę mieć pistoletu pod poduchą?

1. B--ń cp jest o wiele bardziej niebezpieczna dla użytkownika niż współczesna

2. Nie każdy chce się babrać w prochu i smarze
  • Odpowiedz