Wpis z mikrobloga

#debata #bron #legalizacja #korwin

Jak myślicie czy dostęp dostęp do broni palnej powinien mieć każdy? od rolnika, przez ćpuna, po gimbusów, na moherowych babciach skończywszy? czy każdy kto naoglądał się Miami Vice i nagrał w CoDa i ma troszkę kasy, może sobie kupić Glocka i strzelać do sąsiadów, tłumacząc, że to samoobrona?
Zapraszam do dyskusji
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czeggu: czyli temat zamknięty? Mamy legalizacje nawet o tym nie wiedząc. Super! Lecę robić pozwolenie bym rano idąc na róg po bułki czuł się bezpieczny
  • Odpowiedz
Tak, jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem i jednym z najbardziej poszkodowanych w historii. B--ń powinna być w każdym domu, gdyż prawo do zapewnienia sobie wszelkich środków obrony koniecznej jest jedną z podstawowych praw człowieka*. Prawo do posiadania broni nie powinno być ludziom przyznawane, a tylko w poszczególnych wypadkach odbierane gdy taka osoba nie spełni podstawowych warunków do życia w społeczeństwie, a wciąż nie dopuściła się czynu godnego jej zutylizowania.

  • Odpowiedz
@DroMak: Nie hiperbolizujmy od razu i nie mieszajmy tutaj gier. Już dawno dowiedziono, że człowiek ma k---a rozum i potrafi odróżnić coś w komputerze od rzeczywistości. A tak to popieram stanowisko pana gipsona.
  • Odpowiedz
@jabl: Wykorzystywanie jej w celach innych niż przewiduje pozwolenie grozi sankcjami. No i jej zdolności bojowe są znikome, zwłaszcza zasięg. Wiele replik jest tak spreparowanych,aby nie działały lub strzelały, powiedzmy kapiszonami podczas rekonstrukcji lub ślepakami.
To tak jakbyś miał w domu szablę albo muszkiet
  • Odpowiedz
@gipson_90: To może jeszcze granatnik sobie kupisz żeby czuć się bezpieczniej?
Jak czujesz,że twoje życie jest w niebezpieczeństwie:
-przenieś się do bezp. dzielnicy
-idź na kurs karate
-kup sobie większy nóż
  • Odpowiedz
@Mikatrix: w którym miejscu mieszam gry z rzeczywistością? Pisałem o ludziach, którzy mają nasrane we łbie, bo mając w domu nóż i kij golfowy nie mogą spać bez broni palnej bo się boją ... no właśnie, czego?
  • Odpowiedz
@DroMak: To co napisałeś miało na celu wyśmianie tego co napisałem, może słowo obraża to złe określenie, ale na pewno to nie było na miejscu atak na mój pogląd o który sam poprosiłeś rozpoczynając "debatę".
  • Odpowiedz
@DroMak: tak, każdy powinien mieć b--ń palną - najlepiej zarejestrowaną i najlepiej po szkoleniu.

Przede wszystkim - zrobienie broni palnej jest trywialne (wygoogluj luty SMG), do tego nie jesteś w stanie wyeliminować kompletnie czarnego rynku (chyba że zrobisz państwo a la rok 1984, ale nawet wtedy ludzie będą mieli sposoby na ominięcie tego).

Popatrz na statystyki ze stanów ile ludzi umiera po postrzale, później sprawdź analogiczne statystyki dla
  • Odpowiedz
Wykorzystywanie jej [broni czarnoprochowej] w celach innych niż przewiduje pozwolenie grozi sankcjami. No i jej zdolności bojowe są znikome, zwłaszcza zasięg. Wiele replik jest tak spreparowanych,aby nie działały lub strzelały, powiedzmy kapiszonami podczas rekonstrukcji lub ślepakami.

To tak jakbyś miał w domu szablę albo muszkiet


@DroMak: człowieku, jakie ty bzdury wygadujesz :P. Miałeś kiedyś w ręku rewolwer czarnoprochowy albo z niego strzelałeś? Gwarantuję ci, że wolałbyś dostać z dowolnej nowoczesnej
  • Odpowiedz
@gipson_90: przecież każde niezgadzanie się i wymiana zdań to "atak" na argumenty drugiej strony. Przychodzisz tutaj, ktoś się nie zgadza i juź "atak"? Tak to ja się nie dziwię że potrzebujesz broni jak nigdzie się bezpiecznie nie czujesz
  • Odpowiedz
@Ercefet: w takim razie po cholerę w Polsce taka zadyma o b--ń palną i temat legalizacji powracający jak bumerang?
Skoro idąc po ulicy mogę spodziewać się byle menela z czarnoprochowcem?
  • Odpowiedz