Wpis z mikrobloga

Mircy, pierwszy raz spotykam się z taką cebulą.
Kupiłem etui na telefon na Allegro. Opłaciłem, zamówiłem itp.
Paczka przyszła, ale okazało się, że do Galaxy S7 a nie Galaxy S7 Edge. Ups, pewnie przez słabe rekomendacje Allegro: znalazłem brązową na Edge, pod aukcją była czarna ale na inny model. Odesłałem w ciągu kilku dni (poniżej 14) i wczoraj dostaję odpowiedź:

Niestety nie przyjmiemy zwrotu- powód oczywisty etui używane dodatkowo lekka dziurka, wytarte rogi.

Jeżeli etui nie odpowiadało mógł Pan odesłać wcześniej a nie użytkować,


Co jest dla mnie absurdem! No bo jak miałem nosić obudowę o dwa centymetry za małą?

Co z tym teraz mam zrobić, bo czuję że odpisywanie do nich nie ma sensu.

#allegro #cebuladeals #januszebiznesu
  • 14
@quarien: Mail z żądaniem zwrotu wpłaty z powodu niezgodności towaru z umową (jak rozumiem tytuł inny, opis inny?). Jeśli nie poskutkuje to polecony z przedsądowym wezwaniem do zapłaty (ze zwrotką [pytanie tylko, czy Ci się to opłaci]). Jeśli to nie poskutkuje to policja i POK Allegro.

Sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot nawet towaru używanego, jeżeli zwrot nastąpił w ciągu tych 28 dni - zwraca kwotę pomniejszoną o "zużycie".

Generalnie trafiłeś na
Co z tym teraz mam zrobić, bo czuję że odpisywanie do nich nie ma sensu.


@quarien: Ty czujesz, tamten czuje i ta też, i dzięki temu takie #!$%@? robią "biznes" i umacniają się w swoim przekonaniu, że droga #!$%@? innych jest słuszna.
Poświęć te 15-20 min na zapoznanie się z przepisami i jednak odpisz, powołując się na konkrety.
Charge back czy inne cuda owszem, pewnie można zrobić w ostateczności, ale to
Może źle napisałem: błąd był po mojej stronie. Produkt był dobrze opisany.

To ja, przeglądając Allegro znalazłem obudowę, ale brązową. W podpowiedziach (inne od tego użytkownika) zobaczyłem wersję czarną i zamówiłem. Różnica była taka, że ta pierwsza, którą wyszukiwałem była dla Edge a druga nie.

Skorzystałem z prawa odesłania przedmiotu bez podania powodu.
Problem w tym, że jest mi zarzucane iż obudowa była używana - a to jest kłamstwem.