Wpis z mikrobloga

Ale się wkurzyłem!
Kupiłem obiektyw na alledrogo, przyszło coś takiego (grzyb?). Od razu telefon do babeczki, że albo zwrot albo negocjacja ceny (by się może ogarnęło w serwisie).
Babka z typu tych co są pępkiem świata - "ale przecież niska cena", "tego na zdjęciach nie widać, bo robiłam portrety o co panu chodzi", "za ile by pan chciał takie szkło? za 1000zł?! ono 8 tysięcy kosztuje nowe! to już wolę niech mi leży na półce".
Ja rozumiem, że sprzęt używany, otarcia na obudowie to rzecz normalna, jakieś utlenienia metalu też ok. Cena ciut niższa w stosunku do innych, ale no bez przesady z takim czymś. Można by chociaż wspomnieć w opisie o tym (o zdjęciu już nawet nie mówię).
Witki mi opadły, mam nadzieję, że zwrot przebiegnie prawidłowo, bo jak nie to będzie co obsmarowywać na fejsie (ma dwie strony: 4 i 15k lajków).
A co wy byście zrobili?

#canon #obiektyw #obiektywy #fotografia #zalesie #allegro
Paviarotti - Ale się wkurzyłem!
Kupiłem obiektyw na alledrogo, przyszło coś takiego ...

źródło: comment_UkelEikaAqK3BuwtEys5sNQQn4A2O82x.jpg

Pobierz
  • 31
"Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne."
Przy takich kwotach wydał bym stówkę na radcę.
@Paviarotti: oddaj to w #!$%@?, nawet sie nie zastanawiaj. Pleśń pod przednią soczewką kasuje ten obiektyw, jest nie do odratowania, wymiana i czyszczenie całkowicie nieopłacalne. taaa 70-200 tylko do portretów.
@JanuszSebaBach: o widzisz, bardzo przydatne to co wkleiłeś. Aż sobie zapiszę. Dzięki.
Mam nadzieję, że obędzie się bez kłopotów, opryskliwie rzuciła "to go odsyłaj nara". Niech zwraca kasę i już.
@kj5: noo masakra! wiele tych szkieł (i innych) przeleciało przez moje ręce i żaden nie miał takiej masakry.
@jedyny_wolny_login: no niby tylko tak, ale jak się często robi pod ostre światło (albo np. lampy) to mogą się robić jakieś
@Paviarotti to nie jest kwestia tego czy to widać czy nie, albo czy da się naprawić czy nie. Gdyby o tym było w ogłoszeniu to spoko, kto chce kupi i będzie naprawiał. Chodzi o perfidne zatajenie wady. Odsyłaj z potwierdzeniem odbioru i domagaj się hajsu
@Paviarotti: nie da się, jak jest pleśń to do #!$%@?, zawsze wróci. Poza tym ten obiektyw trzeba kalibrować po rozkręceniu, tym bardziej po wymianie soczewki przedniej. Jego wartość to zero.