Wpis z mikrobloga

@Zdejm_Kapelusz: Typowa diabelska manipulacja. Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Obraz jest już dany a podobieństwo człowiek wybiera sam. Im jesteśmy bardziej podobni do Boga, tym bliżej będziemy z Nim w raju i tym bardziej będziemy szczęśliwi. Jeśli człowiek nie przebóstwi swojej natury poprzez zjednoczenie z Jezusem (chrzest, Evcharystia, spowiedź, walka z namiętnościami, wyrabianie cnut, modlitwa itd.), sam wybiera wieczność bez Boga, czyli piekło. To nie Bóg wtrąca
  • Odpowiedz
@Pawlit: Już nawet logika utraciła swój autorytet? Mój komentarz miał pokazać błędne założenia i wnioski obrazka, który obraża mojego Boga, przez co mógłby kogoś od Niego odwieść.

Obracanie ważnych rzeczy w żart jest oznaką słabość lub infantylności. Robią tak przeważnie osoby nie mające merytorycznych argumentów, nie potrafiącye skonfrontować się z jakimś zagadnieniem lub odnaleźć w jakiejś sytuacji, przez co żartują zniżając poziom dyskusji do strefy emocji.

Ale nie lękajcie się- ten się śmieje kto się śmieje ostatni
  • Odpowiedz
@Morefun33: Celem życie nie jest dobrobyt i spędzanie miło czasu, a zbawienie duszy. Chrystus zmartwychwstał po przejściu Krzyża, a nie po objedzeniu się.

Skoro piszesz "Bóg" z małej litery, nie sądzę, że przypadkiem, a zapewne z czystego chamstwa, to nie prognozuję ci w najbliższym czasie duchowych sukcesów.

Chcesz pooglądać gwiazdy- bierzesz teleskop, chcesz zrobić jajecznicę- bierzesz patelnię, chcesz odkryć świat duchowy- zacznij się modlić i czytać Pismo
  • Odpowiedz
@orthodox: widzę, że mądrze piszesz :) więc mam do Ciebie pytanie. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Dał też wolną wolę. Czyli jak pisałeś sami decydujemy swoim życiem jak blisko Jego jesteśmy. Ale ja nie rozumiem w tym wszystkim jednej rzeczy. Po co tworzyć człowiek i dawać mu to całe życie które może przeżyć tak aby być potem wiecznie szczęśliwy albo potępiony? Skoro, jak uczy wiara katolicka, Bóg
  • Odpowiedz
@132qwe: Dlaczego Bóg stworzył byty świadome? Z miłości. Miłość zawsze szanuje wolność niejako mówiąc- „kocham cię, więc może ode mnie odjeść”. Bóg istnieje poza czasem i przestrzenią, które stworzył i którym nie podlega. Będąc poza czasem „widzi” historię jako jedną całość, a nie jako linię, która się przetacza. Jego wszechwiedza nie generuje twoich decyzji. Jeśli wiesz, że zaraz będzie padać to znaczy, że ty zorganizowałeś chmury i deszcz? W psalmach
  • Odpowiedz
  • 0
@orthodox rozumiem, że Bóg będąc poza czasem widzi historię jako całość. Ale dla czego byty świadome są z miłości stworzone? I dla czego mają wolną wolę? Przecież jest to dla posiadacza wolnej woli niebezpieczne poniekąd. Więc po co tworzyć istoty które same sobie mogą szkodzić? Przecież jak widzisz, że dziecko grzebie w gniazdku to powiedz mu , że nie wolno ale jak dalej grzebie to uniemozliwisz to, a nie czekasz aż
  • Odpowiedz
@132qwe: Bóg robi dosłownie wszystko co może, żeby zbawić każdego. Granicą Jego wszechmocy jest nasza wolność. Szanuję On ją tak bardzo, że nigdy jej nie naruszy.

Myślę, że twoja rozterka wynika z błędnego założenia, że dobro trzeba wybrać, bo jest dobre i jeśli ktoś go nie wybiera to popełnia błąd. Otóż Bóg daje każdemu możliwość zdecydować w jakiej wieczności jest mu lepiej. Św. Ap. Jan Bogosłow mówi, że strach jest
  • Odpowiedz