Wpis z mikrobloga

#budowa #polskiedomy #pytanie #mieszkanie #szczecin #energetyka

po kolejnym rachunku z ENEA wydaje mi sie ze cos jest nie halo. Za duze zuzycie pradu mamy.
ja i rozowy mamy mieszkanie 55m2, przez dwa miesiace zuzywamy okolo 300-350kWh.
W calym mieszkaniu tylko zarowki ledowe (max 5watt), ponadto plyta indukcyjna. Tv wlaczone max 3h dziennie.
wychodzimy rano o 9, wracamy okolo 20, wiec caly dzien nikogo nie ma w domu.

Czy to nie jest za duze zuzycie? 200zl rachunek to troche przesada
  • 40
@kisiel119 mam taki sam metraż, czekam na pierwsze rachunki, mogę dać znać.

Ale do tej pory na ok. 35m2 płaciłem 100-130zl miesięcznie bez indukcji i bez piekarnika, a jedynie z małą płytą ceramiczną.
@kisiel119: ja płace ok 90 zł miesięcznie w mieszkaniu 60m2- mam kilka żarówek „nie energoooszczednych” które często się świecą. I komputer z monitorem 25”, który rzadko wyłączam. Ale nie mam indukcji tylko gaz. I w domu jestem zdecydowanie częściej niż Wy ;) wiec faktycznie sporo Wam wychodzi.
@kisiel119 Mam podobny metraż, żarówki LED i że 250 zł co 2 miesiące z tą różnicą że pralka chodzi praktycznie codziennie i zmywarka. Przejdź się do piwnicy i zczytaj licznik. Zaloguj się na stronie Enei ebook.enea.pl i sprawdź poprzednie pomiary i podaj od razu aktualny. U mnie pewnego razu gość źle odczytal licznik i miałem 1k rachunek za prąd. Oczywiście żeby rozpatrzyli reklamację musiałem to zapłacić xd
@kisiel119 listopad-grudzień 201zl u mnie. Metraż podobny. Elektryczny piekarnik - bardzo dużo go używamy, indukcja. Wrzesień-październik było 160zl, nie analizowałem czemu.

@dzieju41 4 razy w miesiącu nie zrobi 200zl. U mnie piekarnik chodzi co chwilę i mam 200zl :P
@Krupier: czekam na info.
@dzieju41: w szczegolnosci ze to moj pierwszy nrmalny piekranik wiec peiwsze miesiace chodzil nawet 10 razy na miesiac :)

@11mariom: doszedlem ze zasilacz led 100watt pobiera w stanie spoczynku 12watt a dekoder upc w trybie szybkiego uruchamiania 21watt 24h/7 (sick!) razem okolo 15zl miesiecznie ;/
@kibiklops: nowe mieszkanie od dewelopera
@Haradrim: rozowy wychodzi przed 8, ja po 9 pozniej po pracy lecimy na
@kisiel119 o widzisz. Ja nie mam żadnego dekodera. Ale tv jest w trybie quickboot czy jak to nazywają, więc pewnie też cóż tam bierze. Do tego amplituner, który w sumie jest włączony jak tylko jesteśmy w domu.

W każdym razie - 200zl zimą nie brzmi dla mnie tragicznie, o ile tak jak ja używasz bardzo dużo piekarnika ;)
tez masz enea, co nie? bo ty na cukrowni.


@kisiel119: chyba większość w Szczecinie ma Eneę. Trzeba na nich uważać, mi wcisnęli #!$%@?ą umowę, przez którą rocznie w plecy jestem ok. 100zł.

Sprawdź czy tobie też nie dali jakiegoś gówna zamiast czystej taryfy G11.
@dzieju41: czajnik elektryczny, toster, telewizor, piekarnik, laptop 24/7 prawie, płyta elektryczna. 120 here. Jeżeli nie masz ogrzewania na prąd (jakieś farele i inne) lub stacjonarki z mocnym zasilaczem to nie ma bata, żebyś miał takie zużycie.

sprawdź tryby standby na wszystkich urządzeniach lub coś prądożernego ewentualnie